Coraz częściej po profesjonalny sprzęt czyszczący różne powierzchnie sięgają nie tylko firmy sprzątające, ale także indywidualni klienci, którzy samodzielnie dbają o porządek w swoich domach. Oczywiście nie chodzi o to, aby wydawać krocie na najdroższe, dostępne na rynku urządzenia, lecz w miarę swoich możliwości usprawniać proces sprzątania. Sama niedawno zakupiłam pierwszy raz w życiu szorowarkę do podłóg i dopiero teraz doceniałam w pełni zalety takiego sprzętu. Przede wszystkim mogę zadbać o swoje dywany, nie przeciążając swoich kolan. 

Najlepsze szorowarki ręczne

szorowarka ręcznaSprawna i wydajna konserwacja niemal każdego rodzaju podłogi jest możliwa,  dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Doskonale sprawdzają się szorowarki jednotarczowe, gdyż  mają one dużą moc i są wyposażone w zbiornik do dozowania detergentów oraz różne rodzaje szczotek (przeważnie miękkie do prania dywanów oraz twarde do czyszczenia posadzek). Tego typu urządzenia przeznaczone do gruntownego czyszczenia, a także pielęgnowania podłóg kosztują jednak zazwyczaj nawet kilka tysięcy złotych. Warto rozważyć więc także tańsze, ale równie efektywne opcje. Uważam, że bardzo dobrym sprzętem jest szorowarka ręczna. Jest to urządzenie bardzo proste i intuicyjne w obsłudze, a jednocześnie stosunkowo tanie i wydajne. Sama mam w domu właśnie taki sprzęt i jestem z niego bardzo zadowolona przede wszystkim dlatego, że idealnie się sprawdza w swojej pracy. Zanim zakupiłam szorowarkę, musiałam kilka razy do roku czyścić swoje dywany na kolanach, co było dla mnie sporym obciążeniem ze względu na towarzyszące mi choroby zwyrodnieniowe i reumatologiczne. Dziś nawet takie prace są dla mnie przyjemnością. Za pomocą szorowarki mogą zresztą nie tylko zadbać o nienaganny wygląd swoich dywanów, ale także podłóg i to niezależnie od tego, czy znajdują się na nich kafelki, czy też panele. Zazwyczaj do konserwacji tego typu powierzchni używam metody proszkowej, a zatem wystarczy, że na dane zabrudzenie nałożę niewielką ilość odpowiedniego preparatu, a następnie dokładnie go wszczotkuję w określone miejsce.

Zawsze polecam swoim znajomym używanie szorowarek ręcznych. Są to zazwyczaj dobrej jakości sprzęty, które nie kosztują kroci, a mogą znacznie ułatwić nam czyszczenie wielu różnych powierzchni. Odkąd posiadam takie urządzenie, z przyjemnością dbam o czystość swoich podłóg i dywanów, doceniając fakt, że nie muszę się przy tym schylać. Oczywiście ciekawą opcją są także produkty tarczowe, jednak są one zazwyczaj o wiele droższe i używają ich głównie firmy sprzątające.