Każdy z moich wcześniejszych samochodów pochodził z innych krajów. Przez te kilka lat posiadania prawa jazdy mogłem spróbować jazdy autami nie tylko europejskimi, ale również z innych kontynentów. Kiedy przyszła kolej na następną zmianę pojazdu, tym razem postanowiłem spróbować francuskich wyrobów motoryzacyjnych.

Części zamienne do nowego samochodu

części zamienne citroenMiałem kilka marek do wyboru pochodzących z tego kraju, przeglądałem modele z różnych segmentów i starałem się dobrać jak najbardziej odpowiedni w obecnym czasie. Nie było to łatwe zadanie bo mnogość wersji przyprawiała o zawrót głowy, ale sprzedając w międzyczasie moje poprzednie auto potrzebowałem już nowego. Postawiłem na kupno jednego z modeli Citroena, który miał wygodne fotele, bogate wyposażenie i komfortowe zawieszenie, które świetnie tłumiło wszelkie nierówności. Byłem bardzo zadowolony z tego zakupu, jedynie radość tą mąciło kilka rzeczy, które były do zrobienia, ponieważ zaniedbał o nich poprzedni właściciel. Nie mając do czynienia wcześniej z tą marką, działanie wielu elementów oraz rozwiązań musiałem nauczyć się od nowa. Potrzebowałem również sprawdzonego sklepu, który oferował części zamienne Citroen, ponieważ po zakupie już przy pierwszej wizycie u mechanika ich potrzebowałem. Zaprowadzenie do fachowca nie było może konieczne tak od razu, ale chciałem żeby wszystkie elementy wymagające naprawy były zreperowane. Miałem świadomość, że kupując odpowiednie materiały trochę zaoszczędzę na wizycie w warsztacie, dlatego na własną rękę zacząłem ich szukać. Znalazłem mnóstwo ofert w internecie, ale wiele oferowanych było już używanych, a nie chciałem takich wykorzystać do mojego nowego auta. Kolega z pracy polecił mi jednak sklep, który miał w swoim asortymencie części wyłącznie do francuskich aut, który znajdował się niedaleko naszego zakładu. Udałem się tam po pracy z listą potrzebnych mi elementów i przedstawiłem ją sprzedawcy. Okazało się, że pawilon ten był naprawdę dobrze wyposażony w rozmaite części i mogłem się zaopatrzyć w nim w dosłownie wszystko, w tym także nadających się do Citroena. Bez problemu zakupiłem potrzebne dla mnie komponenty i tak przygotowany oddałem swój samochód w ręce mechanika.

Auto po kilku dniach było gotowe do odbioru. Fachowiec całe zlecenie zrobił bez problemu, a ja mogłem nacieszyć się jazdą moim Citroenem i poznać go lepiej. Cieszę się również z tego, że znalazłem odpowiedni sklep z wszystkimi częściami do samochodu, który posiadam. Na pewno jeszcze nie raz skorzystam jego usług.