Kiedy ostatnio kupowałem kolejny już telefon komórkowy postanowiłem zmienić trochę swoje przyzwyczajenia. Stwierdziłem, że wszystkie telefony z najwyższej półki mają jedną wadę. Otóż, są to jednorazowe zabawki, w których nie można wymienić baterii. Postanowiłem, że mój kolejny telefon będzie prosty w obsłudze, ale funkcjonalny. Przede wszystkim jednak zależało mi na tym, żebym mógł wymienić w nim w każdej chwili baterię na nową. I udało mi się znaleźć taki telefon. Oferuje je polski producent.

Baterie zamienne są łatwo dostępne

niezawodna bateria zamienna maxcomNajlepsze w tym wszystkim jest to, że znalazłem telefony polskiego producenta, o których wcześniej nie za wiele wiedziałem ani słyszałem. A tu się okazuje, że producent ten robi świetne telefony, które mają mnóstwo zalet. Telefony te są bardzo wytrzymałe, odporne na wodę i kurz a jednocześnie bardzo proste w obsłudze. Miałem już dość kolejnych smartfonów z dotykowym ekranem. Zamarzył mi się powrót do przeszłości i telefon z normalną klawiaturą numeryczną. Jak jeszcze zobaczyłem w internecie, że niezawodna bateria zamienna Maxcom kosztuje raptem trzydzieści złotych to stwierdziłem, że to jest właśnie to czego potrzebuję. Firma ta robi również zaawansowane technologicznie smartfony, ale jej główną ofertę stanowią telefony z klasyczną klawiaturą numeryczną. Można by powiedzieć, że to telefony dla seniorów, ale odkąd zacząłem używać tego telefonu stwierdzam, że takie telefony powinno się kupować każdemu. Wiadomo, że jesteśmy dzisiaj uzależnieni od zabawy telefonami komórkowymi w formie smartfonów. Każdy chodzi wpatrzony w ekran telefonu, bo rzeczywiście przyjemnie się na takie kolorowe ekrany patrzy. A prosty telefon ze standardową klawiaturą numeryczną ma tą zaletę, że nie ma w nim gier, internetu czy portali społecznościowych. Można naprawdę od tego wszystkiego po prostu odpocząć. To niewiarygodne, ale dzisiaj stwierdzam, że właśnie tego potrzebuję. Odpoczynku od ciągłego bycia w internecie – co umożliwiają smartfony. Doskonale się czuję z telefonem, z którego mogę wszędzie zadzwonić, ale który nie jest przez całą dobę online.

Dzisiaj większość nowoczesnych telefonów nie oferuje możliwości wymiany baterii. Trzeba raczej wymienić telefon, jeśli bateria przestanie wytrzymywać odpowiedniej ilości godzin. Na szczęście są jeszcze telefony, które mają wymienne baterie. Mało tego, telefony te są prostymi aparatami służącymi tylko do dzwonienia i pisania wiadomości. Stwierdzam, że po wielu latach używania smartfonów z internetem potrzebne jest mi właśnie używanie prostego telefonu tylko do dzwonienia.