Zawsze chciałam mieć przed domem piękny, zielony trawnik. Wydawało mi się, że dobrze dbam o trawę na mojej posesji, ale niestety w ogóle nie byłam nią usatysfakcjonowana. Sąsiedzi mieli piękne, równe trawniki, a u mnie pełno było chwastów, a trawa była bardziej żółta niż zielona. Długo zastanawiałam, co tak naprawdę robię źle. Dopiero niedawno dowiedziałam się, ze wszyscy moi sąsiedzi korzystają bądź przynajmniej korzystali z usługi zakładania i pielęgnacji trawników. Nie miałam pojęcia, że można sobie zamówić tego typu usługę.

Założyłam sobie nowoczesny trawnik przed domem

nowoczesne zakładanie trawników we WrocławiuZapytałam się mojej sąsiadki jakie firmy oferują nowoczesne zakładanie trawników we Wrocławiu. Dowiedziałam się od niej, że wystarczy zapytać w każdej firmie ogrodniczej, na pewno mają tam osoby, które zawodowo zajmują się zakładaniem trawników. Dowiedziałam się także, że poprzez założenie trawnika rozumie się nie tylko zasianie trawy i późniejsze dbanie o jej rozwój. Takie firmy zaczynają współpracę od przygotowania terenu pod trawnik, ponieważ jest to najważniejsza czynność od której zależy to, czy uda nam się w przyszłości utrzymać piękną zieloną trawę. Podobno nasz teren jest mocno bagienny i przepełniony wodą z powodu częstych opadów atmosferycznych, dlatego niezbędne jest prawidłowe wykonanie drenażu, który ma za zadanie odprowadzać nadmiar wody, dzięki czemu trawa ani rabaty kwiatowe nie gniją od jej nadmiaru. Wzięłam od sąsiadki kontakt do jednej z polecanych i renomowanych firm ogrodniczych, która miała w swojej ofercie usługę nowoczesnego zakładania trawników. Ponieważ mieli oni bardzo atrakcyjne, niskie ceny, od razu zdecydowałam się skorzystać z ich usług. Muszę przyznać, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Mieli oni bardzo szybki terminy, dlatego już tydzień po tym, jak podpisałam z nimi umowę przeprowadzili oni gruntowne przygotowanie terenu pod trawnik. Wykonali odpowiednie nachylenie terenu i przeprowadzili drenaż. Dzięki temu nadmiar wody został od razu odprowadzony z mojego podwórka.

Dzięki odpowiedniemu spadkowi natomiast można natomiast bezproblemowo kosić trawę i nie nastręcza to żadnego problemu. Na koniec ziemia została odpowiednio ubita i przewalcowana, dzięki czemu trawnik przed moją posesją jest bardzo równy. Zasiali oni trawę i od razu odpowiednio ją nawozili, dzięki czemu trawa od początku zaczęła wzrastać równo i gęsto. Teraz mam wreszcie mój wymarzony trawnik, który od wiosny do później jesieni i pierwszych opadów śniegu jest intensywnie zielony i pachnący.

Kategorie: Dom i Ogród