Laser krzyżowy ułatwia rzutowanie krzyża laserowego lub pojedynczego lasera na ściany, podłogi, sufity lub elementy obrabiane. Korzystając z poziomicy laserowej, możesz wyrównywać płytki, obrzeża, tapety i przedmioty z drobiazgową dokładnością. Uniwersalny zacisk umożliwia dokładne ustawienie kątowe do precyzyjnego pozycjonowania gwoździ lub znaczników otworów. Posiada również funkcję cyfrowej poziomicy.

Lasery krzyżowe mają funkcję samopoziomowania

laser krzyżowy ze statywemKolejnym trendem na rynku, który jest wprowadzany, są samopoziomujące poziomice laserowe o wyższym stopniu ochrony przed wnikaniem (IP), przy czym stopień ochrony IP wynosi 65. Chociaż może to wydawać się istotnym ulepszeniem, znacznie podnosi koszt produktu, podczas gdy dla większości użytkowników, którzy używają tych urządzeń w pomieszczeniach, ta funkcja jest praktycznie bez znaczenia. W dzisiejszych high-endach funkcje produktu obejmują GPS do określania dokładnych pozycji do pomiarów i innych konstrukcji. Dla majsterkowiczów pięć lat temu laser krzyżowy ze statywem i ręcznym poziomowaniem kosztował poniżej 100 USD, podczas gdy w ubiegłym roku na rynku wprowadzono na rynek dokładniejszy laser samopoziomujący z wyceną poniżej 100 USD. Profesjonaliści, tacy jak stolarze, elektrycy, hydraulicy, a nawet stara, dobra złota rączka mogą skorzystać z tych narzędzi. Ponadto, dokonując drobnych napraw czasowych, można by trochę ułatwić dom, kupując poziomicę laserową. Jest tak wiele zastosowań takiego narzędzia, że ​​większość ludzi powinna przynajmniej mieć do niego dostęp. w tym momencie ceny tego narzędzia trudno uwierzyć, że może mieć funkcję samopoziomowania, a jednak tak jest. Działa w dowolnym miejscu w zakresie 4 stopni od poziomu, a jeśli będzie poza tym zakresem, wskaże to za pomocą czerwonego wskaźnika LED. Jednak zmienia kolor na zielony, gdy zbliży się wystarczająco blisko poziomu własnego. Nie jest konieczne żmudne ustawianie urządzenia w celu uzyskania poziomych lub pionowych linii. Niewielkie przesunięcia kątowe ± 4 ° są kompensowane automatycznie. Jeśli niewspółosiowość kątowa jest większa, urządzenie nie wyświetla żadnych linii.

Błędy są niwelowane. Poziom rzutuje 2 jasne linie poziomu przecięcia, aby zapewnić idealne wyrównanie i prostotę zarówno w linii poziomej, jak i pionowej. Posiada również inteligentny system wahadła, który sam się poziomuje, aby wyeliminować zgadywanie. Nigdy nie będziesz musiał się martwić o zawieszenie krzywego zdjęcia lub półki, ponieważ wskazuje to na warunki poza poziomem.