Aranżując przestrzeń wokół domu, warto wziąć pod uwagę wykorzystanie kruszywa. Jest to materiał naturalny, jego używanie  jest bezpieczne, a przy tym posiada wysokie walory estetyczne. Kruszywo ma wiele odmian, dzięki czemu doskonale komponuje się z każdym rodzajem otoczenia. Można wykorzystać je na wiele sposobów, tworząc efektowne ścieżki czy podjazdy w sąsiedztwie domu. Świetnie prezentuje się także w ogrodzie. 

Do czego może służyć kruszywo? 

kruszywa Gorzów WielkopolskiKruszywo wykorzystywane jest na każdej budowie. Jest to naturalny, drobny materiał o sypkiej konsystencji. Powstaje ze skał, które podlegają erozji (tak powstaje na przykład piasek), albo na skutek działalności człowieka, polegającej na rozdrabnianiu skał litych w sposób mechaniczny. Kruszywo powstałe w wyniku naturalnych procesów biologicznych wydobywa się metodą odkrywkową ze specjalne w tym celu utworzonych kopalni lub też z dna jezior i rzek. W przyrodzie występuje wiele skał i minerałów, toteż mamy do czynienia z różnorodnymi odmianami kruszywa. Właściwości danego materiału zależą od tego, z jakiej skały on powstał. Najprostsze kruszywa stosuje się do produkcji betonów, zapraw murarskich lub dróg asfaltowych.Bardziej szlachetne rodzaje kruszywa, które wyróżniają się walorami estetycznymi, szeroko wykorzystuje się jako materiał ozdobny. Doskonale prezentuje się on w ogrodach, w zestawieniu z różnymi gatunkami roślin i obiektów małej architektury. Jest z czego wybierać, bowiem w zależności od skały, z jakiej powstało, kruszywo mieni się określonymi barwami i wykazuje odmienne właściwości. Dla poszukiwaczy konkretnych rodzajów kruszywa Gorzów Wielkopolski jest odpowiednim miejscem. Można tu znaleźć najróżniejsze materiały, co pozwoli dobrać coś odpowiadającego indywidualnym potrzebom. W razie potrzeby można skorzystać z opinii i rady specjalistów, którzy pomogą znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie. Urządzenie ogrodu wymaga dużej kreatywności oraz wiedzy. Przede wszystkim trzeba znać się na roślinach i warunkach ich uprawy.

Jeśli zamierza się stworzyć ciekawe aranżacje z wykorzystaniem kruszywa, trzeba się do tego starannie przygotować. Kruszywo ma w sobie wielki potencjał i kompozycje stworzone z jego wykorzystaniem naprawdę potrafią zachwycić. Konkretny rodzaj materiału musi być jednak zestawiony z odpowiednimi roślinami. Nie chodzi jedynie o względy wizualne. Na przykład decydując się na kruszywo w ciemnym kolorze trzeba pamiętać, że będzie ono absorbować ciepło. Powinny się więc w jego pobliżu znaleźć rośliny ciepłolubne.