Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, a ponieważ zdecydowana większość z nas to wzrokowcy, coraz więcej ludzi przywiązuje w ostatnich latach szczególną wagę do swojego wyglądu. Istotny wpływ na taki stan rzeczy mają oczywiście media, a zwłaszcza reklamy telewizyjne, które dzięki dostępności do szerokiego grona odbiorców kształtują najnowsze trendy. Nowoczesne wzorce widzimy też w różnego rodzaju czasopismach i filmach, w których przykład dają nam znani aktorzy czy inne szanowane osoby publiczne.

Męskie koszule z krótkim rękawkiem

koszule męskie z krótkim rękawemWykreowany wzorzec narzuca nam w pewien sensie sposób, w jaki powinniśmy się ubierać. W pracy często spotyka się sprecyzowany odpowiednim regulaminem dress code. W korporacjach od Pań często oczekuje się ubierania garsonek lub konkretnego rodzaju spódnic, natomiast panowie muszą zakłądać garnitury, a co najmniej zawsze być w dobrej gatunkowo koszuli. Na szczęście dla nich, dress code coraz częściej dopuszcza koszule męskie z krótkim rękawem, co wiąże się z coraz większymi temperaturami notowanymi w Polsce, szczególnie w lipcu i sierpniu. Nowoczesne koszule są jednak bardzo komfortowe i dopasowane do różnych sylwetek, czy wzrostu mężczyzn. Wybierając koszulę do pracy warto zadbać o jakość i postawić na model znanego producenta, dzięki czemu zyskamy pewność, że wydane pieniądze zwrócą nam się w postaci oddychającego materiału i pięknego wyglądu koszuli. Dobre gatunkowo produkty można dostać już za 200 – 300 złotych, ale koszule z krótkim rękawem są nieco tańsze. Właśnie krótki rękaw pozwala na zdecydowaną poprawę komfortu w miesiącach letnich, jeśli taki ubiór dopuszcza nasz firmowy dress code. Ale koszule z krótkim rękawkiem są też coraz popularniejsze w codziennym użytku, ponieważ pozwalają na elegancki wygląd podczas półoficjalnych spotkań z rodziną czy przyjaciółmi. Wiele kobiet docenia, kiedy mężczyzna zamiast standardowego T-shitru zdecyduje się na założenie koszuli i nie ma wtedy większego znaczenia, czy jest ona z długim czy krótkim rękawem, ponieważ liczy się chęć zadbania o siebie, o czym przez długi czas panowie zapominali.

Przeciwnicy ubierania koszul tłumaczą swoją niechęć brakiem swobody i koniecznością częstego i długiego prasowania ich. Właśnie dla nich koszule z krótkim rękawem są idealnym rozwiązaniem, ponieważ są dużo prostsze w prasowaniu niż ich tradycyjne odpowiedniki, a nowoczesne kroje zapewniają bardzo dużą swobodę ruchów. Pamiętając o tym, że wiele osób ocenia nas po wyglądzie warto zadbać o swój wizerunek i przynajmniej od czasu do czasu założyć koszulę nie tylko na spotkanie biznesowe czy uroczystość rodzinną.