Pytanie dotyczące opłacalności regeneracji turbosprężarki często zadają sobie użytkownicy samochodów z doładowaniem turbosprężarkowym, które uległo uszkodzeniu. Część osób zastanawia się nad opłacalnością tego rozwiązania, w porównaniu do kupna nowej turbosprężarki. Warto zastanowić się nad tym, co będzie dla nas bardziej opłacalnym rozwiązaniem pod względem finansowym. Czy rzeczywiście regeneracja turbosprężarki będzie dla nas korzystna? Na co zwracać uwagę decydując się na taką usługę?

Usługa fachowej regeneracji turbosprężarki

fachowa regeneracja turbosprężarek tarnówPodejmując decyzję o regeneracji turbosprężarki koniecznie musimy zdecydować się na skorzystanie ze specjalistycznych warsztatów, które mają odpowiednie, najlepiej rekomendowane oryginalne części do turbosprężarek, jak również miejsca zaufane, o odpowiednim wykształceniu czy doświadczeniu pracowników. Na rynku pojawiło się w ostatnim czasie wiele specjalistycznych firm zajmujących się procesem regeneracji, diagnostyki oraz czyszczenia turbosprężarek. Z tego powodu nie warto decydować się na pierwszą znalezioną ofertę, a jedynie taką, która będzie bardzo rzetelna. Jeśli interesuje nas fachowa regeneracja turbosprężarek tarnów jest odpowiednim miejscem. Prawidłowo wykonana usługa pozwala na przywrócenie fabrycznych osiągów turbosprężarki. W pierwszej kolejności taka część przechodzi dokładną diagnostykę, która pozwala ustalić przyczynę problemów w działaniu, a także elementy, jakie powinny zostać poddane naprawie. Przyczyny uszkodzeń mogą być bardzo różnorodne, jak na przykład zanieczyszczony olej, ciała obce uszkadzające łopatki turbiny czy koła kompresji, braki w dostarczaniu oleju, niedobór ciśnienia i wiele innych. W przypadku braków w dostarczaniu oleju, uszkodzenia mogą powodować już te, które trwają 4 czy 5 sekund. Po rozebraniu turbosprężarki oczyszcza się ją przy pomocy wody oraz specjalnych chemikaliów, które umożliwiają usunięcie skrzepów tłustych nagarów. Następnie wszystkie uszkodzone części wymienia się na nowe, najlepiej oryginalne, rekomendowane przez producenta, po czym składa turbosprężarkę, reguluje ją i wyważa na specjalnej maszynie.

To właśnie dzięki zastosowaniu odpowiednich maszyn możliwe jest prawidłowe złożenie oraz wyregulowanie turbosprężarki. Profesjonalne firmy zajmujące się tego rodzaju usługami dodatkowo zapewniają wydruki wyników turbosprężarki przed regeneracją oraz po regeneracji. Pozwala to w pełni kontrolować przebieg procesu oraz jego skuteczność. Największy wpływ na jakość wykonania takiej usługi mają części zastosowane w czasie regeneracji oraz prawidłowość regulacji. Proces ten powinien być wykonany w wyspecjalizowanej pracowni.