Od razu po zakupie okien do domu zaczęłam zgłębiać temat zasłon okiennych. Za dnia okna powinny być odsłonięte. Zapewniają dostęp do naturalnego światła w pomieszczeniach, nie trzeba zapalać lampek. Oszczędza się na energii elektrycznej, a i rośliny mają niezbędny dostęp do słońca. Jednak nie potrafię zasnąć kiedy jest za jasno w pomieszczeniu. Wieczorem też potrzebuje się prywatności i chce zasłonić okna.

Doskonałe karnisze na zasłony

tanie karnisze nowoczesneRozważałam różne opcje osłon okiennych. Chciałam mieć coś, co będzie estetyczne, ale i praktyczne. Odrzuciłam ciężkie rolety zewnętrzne i te aluminiowe wewnątrz okna, bo moim zdaniem są paskudne. Spodobały mi się rolety drewniane, ale były dosyć ciężkie i trzeba byłoby je demontować podczas mycia okien. Z kolei te materiałowe rolety nie były najgorsze, jednak słabo zasłaniały światło słoneczne. A mnie zależało na całkowitej ciemności. Uznałam, że zasłony to jednak sprawdzony i dobry sposób. Firanki są mi zbędne, starczą grube zasłony, które zaciemnią pomieszczenie i będą ładnie się prezentowały w nowoczesnym wnętrzu. Wybrałam ciemne, grube zasłony sięgające niemalże podłogi. Musiałam kupić tez odpowiedni karnisz pojedynczy. Interesowały mnie przede wszystkim tanie karnisze nowoczesne. Nie chciałam przepłacać za karnisz, który bądź co bądź jest mało widocznym elementem pomieszczenia. Najlepszy byłby prosty, gładki karnisz niewiele szerszy od zasłony tak by nie był zbyt długi. A nowoczesna forma też będzie pasowała do mojego wnętrza. Spodobał mi się szczególnie karnisz elektryczny. Zamiast ręcznego rozsuwania zasłon przyciska się przycisk i one same się rozsuwają. To jednak  praktyczne rozwiązanie, ponieważ zasłony ładnie się zwiną i nie będą gnieść. Poza tymczasem żabki na karniszu się przycinają i trzeba się namachać, by je rozsunąć. A tak to jednym kliknięciem da się wszystko załatwić. Wybrałam w końcu prosty, gładki karnisz sterowany elektronicznie. Nie kosztował wiele, a mimo wszystko mogłam liczyć na darmową wysyłkę. Oczekiwałam swojej przesyłki, bo chciałam jak najszybciej zawiesić zasłony i zobaczyć jak całość będzie wyglądała w mojej sypialni.

Jestem zadowolona z wybranego karnisza. Prezentuje się on bardzo ładnie, nie widać żabek, a do tego przyciski nie szwankują. Zasłony ładnie się układają, nie gniotą i nie zamiatają po podłodze. Na pewno karnisz nowoczesny jest lepszy niż taki zwykły. Doceniam jego walory praktyczne, jak i estetyczne. Do innych pomieszczeń na pewno też wybiorę karnisze oraz zasłony zamiast rolet.