Kąpiele dziecięce potrafią być dla rodziców źródłem prawdziwej frustracji. Mimo że chlapanie się w wodzie dla wielu dzieci jest prawdziwą  frajdą, do której nie potrzebują zachęty, część dzieci na sam widok wody dostaje spazmów i nie chce, ale to za żadne skarby świata, nie chce wejść do wanny. Szczególnie mycie włosów jest dużym wyzwaniem, tym większym, im dziecko mniejsze.

Świetna zabawa z naklejkami do wanny

naklejki do wanny dla dzieciNakłanianie dzieci do wskoczenia do kąpieli nie musi przebiegać w nerwowej atmosferze. Najlepszym rozwiązaniem jest pobudzenie dziecka do tego, aby samo chciało się wykąpać i chociaż czasami jest to prawdziwa próba dla rodziców, warto użyć małego fortelu i uczynić z kąpieli zabawę. Rodzice często decydują się na wrzucenie do wody zabawek kąpielowych, ale ta metoda nie zawsze się należycie sprawdza. W takich chwilach warto sięgnąć po nowe pomysły i poszukać ciekawych nowości. Jedną z nich są naklejki do wanny dla dzieci, które są strzałem w dziesiątkę zwłaszcza dla tych maluchów, które uwielbiają naklejki! Przyklejanie naklejek do wanny, do płytek lub szkła z pewnością zaciekawi szkraba i pozwoli mu czerpać z kąpieli radość. Leciutkie piankowe elementy doskonale się przyklejają, pozwalają również łatwo odklejać, a w wodzie nie toną. To wszystko sprawia, że są idealnym patentem kąpielowym. Dziecko może tworzyć z nich prawdziwe cuda, wymyślać ciekawe historyjki, ale przede wszystkim zapomnieć, że właśnie trwa kąpiel, za którą ono nie przepada. Naklejki pozwalają przyjemnie spędzać czas w wodzie, rozwijać kreatywność smyka i przede wszystkim zajmować uwagę malucha w czasie wykonywania niezbędnych czynności higienicznych. To duże ułatwienie dla każdego rodzica, który musi się zmagać z dziecięcą niechęcią do mycia, dlatego warto mieć w łazience taki komplet, aby zapewnić sobie trochę spokoju, a dziecku trochę rozrywki. Oprócz funkcji zabawowej, warto też mieć na uwadze funkcję edukacyjną. Naklejki można kupić w dowolnych zestawach, które pozwolą na poznawanie nowych słówek i kreowanie różnych światów.

Dla rodziców z pewnością ważna będzie higiena tych zabawkowych elementów. Naklejki są bezpiecznym elementem, wysychającym z łatwością, dlatego też nie będą siedliskiem bakterii. Są lekkie, sprzedawane w woreczkach z siatki, można je więc nie tylko bezproblemowo przechowywać w łazience, ale również  zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Z ich pomocą przekonywanie dzieci, że kąpiel to prawdziwa zabawa, jest o wiele łatwiejsze i pozwala zaoszczędzić wielu łez i nerwów.

Kategorie: Zabawki