Sposobów na to, by ochronić okna mieszkania przed nadmiernie operującym słońcem lub wścibskim okiem sąsiada jest wiele. Obecnie mamy ogromny wybór wszelkiego rodzaju zasłon czy opraw okiennych, które skutecznie przysłonią to, co się za nimi znajduje. Ich montaż zapewni komfort i poczucie, że jesteśmy dobrze odizolowani. Oprócz tego, mogą one pełnić też funkcję dekoracyjną mieszkania.

Praktyczne i estetyczne rolety

rolety w kasecieSpośród wielu opraw i osłon okiennych warto wybrać te, które będą pasowały do stylistyki wnętrza i naszych prywatnych upodobań. Istnieje bowiem tak szeroki wybór artykułów, że nie ma obecnie żadnego problemu ze znalezieniem ulubionych wzorów, modeli czy rozmiarów zasłon. Najnowocześniejsze produkty posiadają wiele możliwości regulacji poziomu intensywności ekspozycji światła. Jest to ogromne udogodnienie przy zmieniającej się pogodzie za oknem. Kiedy słońce operuje zbyt mocno – możemy je optycznie zgasić tak, by nie docierało do wnętrza pokoju, dając poczucie wytchnienia w upalne letnie dni. Natomiast, jeśli chcemy uchronić się przed wzrokiem sąsiadów lub przechodniów za oknem, nie gasząc jednocześnie dostępu zewnętrznego światła w pomieszczeniu – wtedy użyjemy specjalnej opcji w roletach „dzień-noc”. Wyżej wymieniony model jest niezwykle praktycznym i uniwersalnym rozwiązaniem. Prezentuje sobą stylistyczny minimalizm, który z powodzeniem dopasujemy do wszelkiego typu pomieszczeń. Nie będzie kolidował z żadnym rodzajem wystroju domu. Równie funkcjonalnym i gustownym rozwiązaniem będzie też montaż rolety w kasecie, która zapewni zarówno estetyczny wygląd oknu, jak i nie będzie wychodzić poza prowadnicę. Kaseta utrzyma roletę w ryzach, dzięki czemu nie będzie ona odstawać ani stukać w okno w razie przeciągu. Doskonale zabezpieczy osłonę w sposób trwały i solidny. Łatwa w czyszczeniu i montażu. Możemy też wybrać wariant bez kasety – sama podciągana zasłona – będzie to opcja tańsza. Z czasem można domontować również kasetę. Tego typu rolety występują w wielu wariantach kolorystycznych oraz materiałowych. Do wyboru mamy kasety plastikowe, metalowe oraz drewniane – w zależności od preferencji i stylistyki innych elementów wykończeniowych.

Dobrze zamontowana roleta wytrzyma wiele lat w nienaruszonym stanie. Będzie dobrym urozmaiceniem dekoracji okiennej, a ponadto ochroni nas przed jaskrawym światłem pochodzącym z zewnątrz. Istnieje możliwość zamówienia rolet na wymiar – również tych do małych okien łazienkowych lub piwnicznych. Bez względu na to, jaką wybierzemy, będzie to jedna z najpraktyczniejszych form osłony okiennej.

Kategorie: Dom i Ogród