Wiele dzieci rodzi się w terminie porodu lub też kilka dni po nim. Najgorszym scenariuszem dla rodziców jest oczywiście to, gdy dziecko przychodzi na świat zbyt wcześnie. Nie ma ono bowiem w takiej sytuacji w pełni rozwiniętego ciała i dopiero w warunkach szpitalnych, często po podłączeniu do aparatury, powoli się rozwija i osiąga coraz to lepsze wyniki pod względem zdrowotnym. Aby takie dziecko mogło w końcu zostać szczęśliwie wypisane ze szpitala, potrzebuje fachowej opieki, dostosowanej do jego stanu zdrowia. Takim dzieciom nie podaje się chociażby zwykłego mleka ale takie, które jest dedykowane konkretnie wcześniakom. Takie mleko powinno dziecko spożywać również wtedy, gdy ze szpitala zostanie już wypisane.

Mleko dla wcześniaków – najlepszy wybór

bezpieczne mleko dla wcześniakówDzieci, które przyszły na świat zbyt wcześnie, muszą zostać otoczone szczególną opieką. Wymagają one przede wszystkim odpowiedniego żywienia. Takie bezpieczne mleko dla wcześniaków zawiera więcej cennych substancji odżywczych, niż standardowe mleko. Jest pełne składników, które pozwalają dziecku rozwijać się jak najlepiej i wpływają pozytywnie na jego organizm. Czasem ludziom wydaje się, że nie ma tak naprawdę większego znaczenia, jakie dziecko wówczas przyjmuje mleko. Powinno być ono po prostu wartościowe. Jednak jest w tym wszystkim duża różnica, ponieważ wcześniaki muszą niejako „nadgonić” tempo rozwoju innych dzieci. Nie każde dziecko, które jest wcześniakiem, ma w późniejszym życiu problemy chociażby z tempem swojego rozwoju. Czasem takich dysproporcji w ogóle nie widać. Jest to zasługa starań lekarzy i rodziców, ale również i pokarmów, które są dziecku podawane w pierwszych miesiącach, a następnie latach jego życia. Mleko dla wcześniaków jest oczywiście droższe, ale również zdecydowanie bardziej wyspecjalizowane. Gdy dziecko je przyjmuje, ma większe szanse na rozwój na odpowiednim poziomie. Każde tego typu mleko jest dopuszczone do obrotu dopiero po wcześniejszych badaniach, które potwierdzają jego jakość. Niemniej jednak warto również w swoim własnym zakresie sprawdzić skład takiego mleka i wybrać to, które będzie najbardziej rekomendowanym produktem na rynku.

Wcześniaki już na samym początku mają nieco trudniejszy start. Dlatego od pierwszych godzin ich życia trzeba zrobić absolutnie wszystko, aby ich szanse w późniejszym życiu były jak najbardziej wyrównane. Konieczne jest podawanie im nie standardowego mleka modyfikowanego, ale mleka skierowanego specjalnie do wcześniaków, które ma odpowiedni dla nich skład.

Kategorie: Zabawki