Łazienka wyremontowana, przedpoój też, teraz kolej na sypialnię. Aby nadać klimatu temu miejscu i stworzyć atmosferę, gdzie miło będzie spełniało się wieczory musimy wziąć się za sypialnię. Tylko jaki styl wybrać, aby całość była gustownie urządzona i aby wszystko do siebie pasowało?

Lustro na pasku w garderobie

modne lustro na paskuNasza sypialnia to w sumie dwa pomieszczenia, gdyż wnęka pod skosem już wkrótce zamieni się w garderobę. Mamy w planach ją zabudować, zamontować tam oddzielnie światło, które na czujnik ruchu będzie się włączało, gdy będzie to potrzebne. Całość zabudujemy ażurowymi drzwiami, przez które będzie można wejść i potrzebne ubrania. Ściany pomalujemy na szarość, ale w innym odcieniu. Turkusowy na razie zostanie, to mój ulubiony kolor. Dodatkowymi meblami, które znajdą się w sypialni będą: szafa na ubrania codzienne, komoda pod telewizorem oraz toaletka. Konieczność posiadania toaletki w sypialni to mój wymóg, gdyż nauczona jestem robić makijaż w sypialni, a nie w łazience, jak to większość kobiet robi. W sypialni mamy sporo miejsca, więc myślę, że nie będzie z tym problemu. Toaletka z lustrem i szufladami na kosmetyki oraz taborecikiem to moje must have. Do tego modne lustro na pasku możemy jeszcze powiesić przy łóżku lub w garderobie, aby było optycznie więcej przestrzeni. Telewizor zostaje powieszony na swoim miejscu, łóżko chyba też. Nie planujemy jakichś poważniejszych zmian, ale trzeba ten pokój otulić ciepłem, bo na razie jest trochę za smutny. Myślę, że dobierając odpowiednie dodatki jest szansa ocieplić to wnętrze. Może tekstyliami? Dobiorę poduszki w modny w tym sezonie wzór kwiatowy, lub w liście oraz narzutę na łóżko w pastelowym kolorze. Może jeszcze zdecyduję się na rolety rzymskie, które będą osłaniały okno przez wścibskim wzrokiem przechodniów. Ramki na zdjęcie i urocze latareni lampiony pomogą mi w stworzeniu nastroju. Podłogi nie zmieniamy. Zostanie taka, jaka jest. Tylko myślę, że kaloryfer lepiej by wyglądał, jakby był zabudowany. Ale czy my sami jesteśmy w stanie to zrobić? Przemyślę jeszcze ten temat. Poszukam inspiracji w Internecie i zdecyduję co zrobić. 

Z urządzeniem sypialni to też nie tak łatwo. Wydaje się błahostką wstawić łóżko, szafę i koniec. Sypialnia gotowa, a tymczasem, aby stworzyć w niej klimatyczne i ciepłe wnętrze trzeba wiedzieć, w jaki sposób to osiągnąć. Mąż na pewno nie będzie zadowolony z kolejnego remontu, ale trzeba zmienić przestrzeń wokół, żebu dobrze się czuć i miło spędzać wieczory i poranki, w końcu dużą część życia przesypiamy. 

Kategorie: Wnętrza