Kuchnia jest miejscem w naszym domu gdzie mamy nieograniczone możliwości aranżacyjne. Możemy zdecydować się na standardową i klasyczną kuchnię, która będzie minimalistyczna albo też się zdecydować się na styl retro. Niezależnie od tego, jaki rodzaj stylizacji wybierzemy to zawsze musimy pamiętać o wybraniu najważniejszych elementów, czyli frontów do mebli kuchennych. Muszą one być wykonane z wytrzymałego materiału, aby służyły nam przez wiele lat.

Z jakich materiałów wybrać fronty kuchenne?

fronty kuchenne z ToruniaOczywiście najpopularniejszym materiałem, z którego wykonuje się fronty kuchenne jest drewno. Najczęściej tutaj stosuje się dąb lub drodze albo świerk, lub sosna. Gatunek drzewa, które wybierzemy będzie miał wpływ na trwałość i kolor frontów kuchennych. Obecnie największą trwałość oferują nam fronty kuchenne wykonane z drewna liściastego. Ich powierzchnia pokrywana jest w specjalnym woskiem albo lakier transparentnym. Możemy również zdecydować się na fronty drzwiczek do szafek kuchennych o naturalnej kolorystyce, którą można łatwo dopasować do różnych sprzętów i dodatków w kuchni. Wiele osób decyduję się na to, aby zakupić fronty kuchenne z Torunia. Największą zaletą frontów drewnianych jest ich plastyczność, ponieważ możemy je poddać dowolnej obróbce i mogą zostać frezowane oraz wyginane. Wielu Polaków w dzisiejszych czasach decyduje się również na fronty do mebli kuchennych, które wykonane są z płyty MDF. Takie fronty dodatkowo zostaną pokryte specjalną folią PCV i będą wykazywały niesamowitą odporność na wysokie i niskie temperatury, a także na wilgoć. Jedynym minusem takich frontów lakierowanych jest to, że są podatne na zarysowania oraz odpryski lakieru. Innym rodzajem frontów kuchennych jest szkło i stal. Fronty wykonane ze stali nierdzewnej są niesamowicie eleganckie i dodatkowo odporne są na działanie wilgoci, a także świetnie sprawdzają się nie tylko w kuchni, ale również w łazience. Taki produkt nadaje każdemu wnętrzu odpowiedniego charakteru, ale jest znacznie mniej odporny na uszkodzenia.

Jeżeli więc planujemy remont całego mieszkania lub tylko kuchni albo łazienki to warto zdecydować się na profesjonalne usługi projektowania wnętrz. Dobry architekt wnętrz pomoże nam przygotować taki projekt, który będzie w stanie wykorzystać całą wolną przestrzeń w danym pomieszczeniu. W ten sposób nie tylko zakupy w odpowiednie meble oraz fronty kuchenne, ale również będziemy mieli miejsce funkcjonalne, z którego korzystać będzie cała nasza rodzina. Dodatkowo, kiedy fachowcy zajmują się produkcją i montażem to będziemy mieli pewność, że meble będą nam służyć przez wiele lat.

 

Kategorie: Wnętrza