Pościel jest z pewnością tym, czego ogromna ilość osób ma w nadmiarze. Zazwyczaj kupujemy ją w momencie, gdy po prostu spodoba nam się jakiś model. Problem pojawia się w momencie, gdy musimy kupić pościel dla naszego dziecka. Zazwyczaj do zakupu przedmiotów dla dziecka przywiązujemy znacznie więcej uwagi. Chcemy, aby naszemu dziecku było wygodnie i aby spało mu się dobrze. Stojąc przed wyborem pościeli dla dziecka, musimy wiedzieć, że na rynku dostępne są różne rozmiary, więc na początku powinniśmy się upewnić, jakiego poszukujemy.

Pościel dla kilkulatka

pościel do łóżeczka 120x90Oczywiście dobór rozmiaru pościeli uzależniony będzie głównie od rozmiaru kołdry oraz poduszki, a to wszystko będzie dopasowane do wieku i wzrostu naszego dziecka oraz do wielkości łóżka. O ile rozmiar poduszki nie robi większej różnicy, o tyle już dobór kołdry powinien być przeprowadzony z większą uwagą. Wszystko po to, aby nasze dziecko mogło się dokładnie przykryć. Bardzo popularnym modelem pościeli dla kilkulatka jest pościel do łóżeczka 120×90. Mimo wszystko ostateczny wybór powinien być uzależniony od wzrostu naszego dziecka. Zanim odpowiednio dobierzemy kołdrę oraz poduszkę, upewnijmy się, że nasza pociecha będzie mogła się nią nakryć i będzie to dla niej wygodne. Stawiając na pościel dla dziecka, powinniśmy wybrać raczej modele wykonane z naturalnych materiałów. Dzięki temu skóra nie będzie skrępowana i będzie mogła oddychać podczas snu. Niestety pościel wykonana z innych materiałów może po prostu przyklejać się do ciała naszego dziecka, co będzie powodowało u niego dyskomfort. Poza tym powinniśmy podczas wyboru pościeli pamiętać o upodobaniach naszego dziecka. Dobrze będzie jeśli zdecydujemy się na modele z postaciami z bajek lub filmów, które lubią nasze dzieci. Dzięki temu sen będzie się im kojarzył naprawdę dobrze i będą chętnie układały się do snu. Poza tym warto jest wybrać kolory, które naszym pociechom po prostu odpowiadają. Będzie to dla nich również dobry impuls i z całą pewnością ucieszą się z takiej pościeli.

Wybór pościeli dla dziecka nie powinien być przypadkowy. Tak naprawdę powinniśmy zdecydować się na modele, które na pewno spodobałyby się naszemu dziecku. Dobrze będzie wybrać wzory z jego ulubionymi postaciami z bajek, czy zdecydować się na ulubiony kolor naszego dziecka. Dzięki temu będzie ono znacznie chętniej układało się do snu. Taki plan sprawdzi się również w momencie, gdy dziecko niechętnie idzie spać lub budzi się w środku nocy. Być może ze swoimi ulubionymi bohaterami będzie czuło się bezpieczniej.

 

Kategorie: Zabawki