Chociaż przygarnięcie psa pod swój dach może być stosunkowo trudną decyzją, warto się nad taką opcją dobrze zastanowić. Czworonożny przyjaciel z pewnością sprawi, że codzienność będzie mniej nudna, a radosne merdanie ogonem na powitanie może zdecydowanie umilić powroty z pracy. Posiadanie czworonoga może również zachęcić do większej aktywności, ponieważ trzeba z takim psiakiem wychodzić na spacery każdego dnia. Jak przygotować się do przyjęcia psa do swojego mieszkania czy domu?

Zakup leżanki dla swojego psa

leżanka dla psówWarto dobrze przygotować się do przybycia psa do swojego mieszkania, aby zapewnić mu odpowiednie warunki już od samego początku. Jakie rzeczy są konieczne, aby pies miał wszystko, czego potrzebuje do szczęśliwego życia? Z pewnością podstawowym wyposażeniem są miski, w których będzie się pupilowi podawać jedzenie oraz zapewni stały dostęp do świeżej wody. Dorosły pies przesypia około 14 godzin podczas doby – warto więc zapewnić mu wygodne miejsce na sen. Część właścicieli psów pozwala im wchodzić na kanapy czy łóżka, inni są temu przeciwni. Niezależnie od tego, którą z tych zasad chce się wprowadzić w swoim domu, warto zapewnić swojemu psu jego własne miejsce na sen, w którym zawsze będzie mógł w spokoju odpocząć. Tak więc zanim w mieszkaniu zjawi się pies warto zadbać o to, aby pojawiła się w nim leżanka dla psów – dzięki niej piesek już od samego początku będzie miał swoje miejsce, w którym będzie się czuł wygodnie oraz bezpiecznie. Jakie legowisko wybrać, na jakie jego cechy zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim musi być ono dobrane pod względem wielkości do rozmiaru psa. Warto więc zmierzyć swojego pupila od czubka głowy po nasadę ogona. Do tego można dodać kilkanaście centymetrów, aby psu było na takim legowisku wygodnie. Jeżeli jednak ma się szczeniaka, warto dowiedzieć się, jak duży urośnie i na tej podstawie wybrać wielkość legowiska. Szczeniaki rosną bardzo szybko, więc kupno małego legowiska z pewnością nie jest dobrym pomysłem – na większym i tak przecież będzie mu wygodnie.

Psiak przebywający w mieszkaniu powinien mieć swoje własne legowisko, nawet jeżeli pozwala mu się leżeć na łóżku czy kanapie. Dzięki temu ma miejsce, w którym zawsze może w spokoju odpocząć, miejsce, z którego nikt go nie wygoni. Ogromny wybór legowisk sprawia, że każdy właściciel czworonoga powinien znaleźć coś, co nie tylko będzie odpowiednie dla jego psa, ale również dobrze wkomponuje się w wystrój danego pomieszczenia, w którym piesek będzie miał swoje miejsce do spania.