Jaką deskę snowboard’ową kupić?

Kurs językowy

Jaką deskę snowboard’ową kupić?

Chyba każdy z nas marzył kiedyś o przemianie w snowboardzistę. Ta niby łatwa dyscyplina, wcale nie jest taka łatwa jak się wydaje. Jeśli już jednak zasmakujemy gdzieś dreszczyku emocji, jakiego możemy doświadczyć podczas jazdy na desce, to bardzo prawdopodobne jest, że będziemy chcieli kontynuować tę przygodę. Od czego zatem zacząć, jeśli nasze doświadczenie jest marne, a nie chcemy się zrazić na poczatku naszej sportowej „kariery”, albo co wybrać jeśli już mamy więcej doświadczenia na stoku? Wybór deski to dosyć złożony temat, dlatego tak wiele artykułów zostało mu poświęconych, a cały czas pojawiają się zupełnie nowe rzeczy o których warto również wiedzieć.

Wybór deski snowboardowej

deska snowboardowaZanim zabierzemy się do wyboru deski, musimy wiedzieć na jakim etapie zaawansowania się znajdujemy. Dla początkujących odpowiedni będzie bowiem inny rodzaj sprzętu niż dla osób bardziej zaawansowanych. Doradca w sklepie z tego typu sprzętem powinien nam w tym pomóc. Warto zdecydować wcześniej czy chcemy deskę typu cap czy sandwich. Kolejną rzeczą jaką musimy wiedzieć jest długość deski. Ta zaś powinna być dla początkujących dopasowana do wzrostu. W przypadku osób bardziej zaawansowanych większą rolę odgrywają ich preferencje i to, w jaki sposób chcieliby jeździć. Deska snowboardowa to dosyć specyficzny sprzęt, który wydaje się na pierwszy rzut oka bardzo prosty. Nic bardziej mylnego. Istnieje wiele detali, które całkowicie zmieniają specyfikację i rodzaj deski, które nie są widoczne dla prostych laików. Deska zatem powinna być dobrana do stylu jazdy jaki preferujemy. Zupełnie inne będą również deski do jazdy po świeżym puchu, natomiast inne do skoków czy slalomów na bardziej, dużo bardziej ubitym śniegu. Można zatem podzielić snowboardy na te dla początkujących i dla zaawansowanych. Deska all round to produkt dla początkujących i średnio zaawansowanych. Jest ona najbardziej uniwersalną deską, która jest stosunkowo tania. Wbrew pozorom można na niej wiele zdziałać. Szersze i miększe deski proponowane są osobom z większym stażem. Są one słabo wycięte i mają krótkie talie. Deska ta umożliwia styl wolny, co oznacza, że można na niej normalnie jeździć jak również skakać. 

Deski snowboardowe można dobierać również pod względem kryteriów takich jak wiek i płeć. Zupełnie inne deski producenci przygotowują bowiem dla kobiet, a zupełnie inne dla mężcyzn. Deski damskie są krótsze od męskich, mają przy tym wyższą talię w stosunku do ich długości. Wszystko to jestt również uzależnione od wagi. Kolorystyka jest tutaj dowolna.