Osoby zastanawiający się nad wygłuszenie mieszkania w bloku często nie są pewne tego, czy mogą wykonać samodzielnie, czy lepiej, aby zatrudnił w tym celu ekipę remontową. Oba te rozwiązania sprawdzą się dobrze w zależności od poziomu doświadczenia mieszkańców przy prowadzeniu prac wykończeniowych. Z tych dwóch procesów najłatwiejsze jest wygłuszenie podłogi. Odbywa się ono przy użyciu gotowych elementów i może zostać przeprowadzone dosyć szybko podczas rutynowej wymiany paneli podłogowych na nowe. W tym celu wystarczy zaopatrzyć się w specjalne maty z wełny mineralnej lub płaty styropianu.

Proces wygłuszania podłogi

profesjonalne wygłuszenie podłogiDecyzja o tym, czy podjąć się izolacji dźwiękowej podłogi samodzielnie, czy z pomocą ekipy remontowej powinna zostać podjęta na podstawie doświadczenia osoby zainteresowanej w pracach budowlanych i wykończeniowych. Profesjonalne wygłuszenie podłogi zakłada bowiem użycie specjalistycznych materiałów stworzonych do tego celu. Mogę to być maty z wełny mineralnej lub duże elementy styropianowe. Te pierwsze charakteryzują się o wiele lepszymi właściwościami izolującymi zarówno dźwięk, jak i temperaturę, dlatego są szczególnie polecane. Można za ich pomocą także wyrównać wszelkie ubytki w podłodze i nierówności. Styropian jest natomiast dużo tańszy i polecane w miejscach, które nie potrzebują dokładnego wygłuszenia. Aby przeprowadzić cały proces, należy zdjąć panele podłogowe i zabezpieczyć znajdujący się pod nimi surowe podłoże specjalistycznymi materiałami izolującym i takimi jak folie, na które następnie nakłada się wełnę lub styropian. Na nich można ułożyć jeszcze jedną warstwę mat podkładowych i zamontować panele na powrót. Oba materiały wygłuszające nadają się do samodzielnego przycinania łatwo dostosować więc do dowolnej powierzchni, którą mają pokryć. Oczywiście nie trzeba przeprowadzać całego procesu samodzielnie i zwrócić się w tym celu do ekip remontowych, które mają doświadczenie w wykonywaniu takich prac i zapewnią szybkie ich zakończenie, a w wielu przypadkach także gwarancję obejmującą rok lub dwa użytkowania wygłuszonej podłogi.

Osoby mieszkające w budynkach takich jak kamienice lub bloki coraz częściej decydują się na wygłuszanie mieszkań. Najprostszym na to sposobem jest izolacja ścian i podłogi za pomocą specjalistycznych maty z wełny lub styropianu. Proces taki można przeprowadzić samodzielnie lub zatrudniając ekipę remontową. Wystarczy ściągnąć starą warstwę paneli i pod nią ułożyć wygłuszające materiały, a następnie położyć nową podłogę. Proces taki gwarantuje niskie przenikanie dźwięku, jest też dobrym sposobem na termiczną izolacją pomieszczenia i oszczędzenie na rachunkach grzewczych.

Kategorie: Remonty