Wydaje mi się, że każdy kierowca, który jeździł kiedyś samochodem ciężarowym, czy też większymi autami w trasę wie o tym, że konieczna jest odpowiednia ewidencja czasu pracy i nie ma co ukrywać, ewidencja musi być przeprowadzona naprawdę zgodnie ze sztuką. Czyli musi być faktycznie niezwykle dokładna. Zdaję sobie sprawę z tego, że wiele firm decyduje się właśnie na zatrudnienie takich specjalistów zewnętrznych.

Zatrudnienie osób do rozliczania tachografów

rozliczanie tachografówTakich, którzy są w stanie bez trudu rozliczać innych kierowców i moim zdaniem to jest właśnie najciekawsze w tym wszystkim. Aby móc bez problemu zacząć działać trzeba faktycznie mieć taką zaufaną osobę, która zawsze będzie stała na posterunku wszystkich formalnych kwestii. Zdaję sobie sprawę, że każdy jednak chce oszczędzać, dlatego dzisiaj przygotowałem dla was parę porad odnośnie tachografów, które na pewno przydadzą wam się podczas codziennej pracy. Rozliczanie tachografów wcale nie musi być trudne. Wystarczy oczywiście skupić się na wybraniu jakiejś firmy, która będzie za to wszystko odpowiadać. Moim zdaniem wiele firm ma już kompleksowe doświadczenie i korzysta z takich programów i dedykowanych rozwiązań, że nie ma tutaj co mówić o tym, że tachograf będzie nieodpowiednio dobrze rozliczony. Jeśli już chcecie wiedzieć ile mniej więcej kosztować będzie taka obsługa to jest to myślę, że kilkaset złotych miesięcznie. Oczywiście wszystko zależy od ilości pracowników oraz od pracy jaka jest do wykonania. Rozliczanie tachografów uważam, że na tyle potrzebną usługą, że każda firma, która się w tym specjalizuje na pewno będzie pobierała odpowiednie wynagrodzenie. Wiem, że tachografy jeszcze przez wiele lat będą wykorzystywane w transporcie, dlatego też jeśli zamierzacie w niedługim czasie stworzyć własną firmę, która będzie właśnie odpowiedzialna za rozliczenie pracy kierowców oraz ewidencję w postaci właśnie dobrze rozliczonych tachografów. Nie ma co czekać. Jak rozlicza się tachografy? Jak sami widzicie trzeba trochę się postarać, aby to było dobrze zrobione, ale na pewno warto dla świętego spokoju.

Jeszcze przez wiele kolejnych lat nic się w tej materii nie zmieni, dlatego też jeśli zamierzacie otworzyć coś własnego to teraz jest to dobry moment. Na początek warto zacząć od znalezienia firmy, która będzie chciała oddać pracowników kwestie rozliczeniowe właśnie wam. Jest wiele takich firm zwłaszcza te większe, które nie mogą i nie chcą robić tego na własną rękę, gdyż jest to zbyt problematyczne i na pewno bardzo czasochłonne.