Wirtualny spacer jest to niezwykła metoda prezentowania przestrzeni. Dzięki połączeniu ze sobą panoram widzowie mogą przechodzić pomiędzy poszczególnymi ujęciami. W jaki sposób to się dzieje?  Sytuacja wygląda w ten sposób za pośrednictwem hotspotów, czyli przycisków, które kierują widza do kolejnego zdjęcia 360 stopni.

Rewelacyjne wirtualne spacery po Kielcach

spacery wirtualne kielceWirtualne spacery możemy urozmaicić o różne szczegóły. Jednym z nich są hotspoty informacyjne. Bez wątpienia spacery wirtualne kielce to idealne rozwiązanie do zaprezentowania tego miasta, jak i wszystkich obiektów, które chcemy przedstawić klientom. Po naciśnięciu na właściwy przycisk pojawi się okienko zawierające informacje na temat danego przedmiotu lub obiektu architektonicznego. Ciekawym sposobem wzbogacenia wirtualnych spacerów są zdjęcia detali. Na panoramę możemy nanieść przyciski, które po rozwinięciu pokazują zbliżenia produktów. Tego typu rozwiązanie jest używane, gdy na zdjęciu jest duża liczba przedmiotów, które chcemy zaprezentować z bliska. Co ciekawe do wirtualnych spacerów możemy dodać dowolną muzykę lub podkład lektorski. W sytuacji, w której spacer będzie osadzony na stronie internetowej, odbiorca będzie mógł regulować nawet głośność. Produkcja spacerów wirtualnych cały czas się rozwija, nowością jest dodanie do wirtualnych wycieczek scen w ruchu. Mamy możliwość zbudowania wirtualnego spaceru na podstawie filmików 360 stopni. Innym nazewnictwem tego typu wirtualnego spaceru jest interaktywny film 360 stopni. Wirtualne spacery możemy oglądać na kilka sposobów. Jeden z nich to oglądanie na komputerze. Widok obracamy wtedy przy pomocy myszki od komputera. Taki spacer możemy oglądać bez sieci lub przez Internet, po osadzeniu na stronie internetowej klienta. Kolejną metodą odtwarzania wirtualnych spacerów jest oglądanie ich w goglach VR. Polega to na tym, że ruchem głowy sterujemy wtedy obrazem, a przenoszenie się pomiędzy zdjęciami 360 odbywa się za pomocą specjalnego kontrolera bądź utrzymania wzroku na wybranym hotspocie przez kilka sekund.

Jeśli chodzi o wirtualne spacery, tak jak filmy 360 stopni, można oglądać również przy użyciu smartfonów. Aby przenieść się do innego miejsca, musimy tylko nacisnąć palcem na hotspot. Kierowanie obrazem odbywa się natomiast poprzez obrót obudową smartfona. Wirtualna spacer to idealne narzędzie do prezentacji produktów, wykorzystywane przez różne agencje nieruchomości. Na elementy panoramy możemy nanieść przyciski, które bezpośrednio do sklepu internetowego.