Istnieje wiele sposobów na to, by zdjęciu kiepskiej jakości nadać nowego, lepszego wymiaru. Oprócz korekty świetlnej, poprawy kontrastu czy dodaniu ciekawych elementów tła, można też usunąć zbędne elementy fotografii lub zmienić jej rozmiar. Sprawny grafik czy edytor podejmą się najróżniejszych wyzwań w dziedzinie obróbki wizualnej zdjęcia. Warto powierzyć im np. fotografie ślubne.

Profesjonalna edycja zdjęć

fachowe przerabianie zdjęć onlineJeśli zdjęcia z wesela, wakacji lub studniówki nie spełniają naszych oczekiwań, a chcemy nadać im nowego, oryginalnego charakteru, to warto zwrócić się w tym celu do profesjonalnego grafika. Pomoże on nie tylko poprawić kontrast, ostrość zdjęć czy kolory, ale także przeniesie je w zupełnie nowy wymiar. Tło rodem z kosmosu lub zmiana koloru nieba to dla profesjonalisty w dziedzinie obróbki żaden problem. Z usług fachowych edytorów korzystają magazyny, portale internetowe, gwiazdy prywatnie, a także biura detektywistyczne. Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest poprawa jakości fotografii, wycięcie lub dodanie do niej jakichś określonych elementów – tam do pracy wkracza edytor. Większość zakładów fotograficznych również zaoferuje usługę poprawy jakości zdjęcia. Jeśli jednak zależy nam na edycji własnych fotografii w dużej ilości, to najlepszą opcją będzie fachowe przerabianie zdjęć online. Cały proces poleca na przesłaniu zdjęć do grafika. Zwykle strony usługowe posiadają własną wgrywarkę i nie trzeba robić tego mailowo. Jest to spore ułatwienie – zwłaszcza przy przesyłaniu zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu zyskujemy pewność, że po przesłaniu nie stracą one na jakości. Następnie formułujemy swoje oczekiwania w wiadomości lub telefonicznie. Edytor dzięki profesjonalnym programom graficznym poprawi ich ostrość, kontrast, tonację, kolory, a także będzie w stanie wyciąć z nich niepożądane obiekty. Jeśli zależy nam na tym, by ze zdjęcia uczynić plakat lub inne dzieło artystyczne, to również będzie taka możliwość. Grafik potrafi zamienić zwykłe tło zdjęcia na przestrzeń kosmiczną lub przenieść osoby z fotografii do zupełnie innej przestrzeni niż pierwotna. Zadziała też światłem w taki sposób, by zdjęcie wyglądało niczym okładki z gazet. Dla tych, którym zależy na poprawie urody na zdjęciu również znajdzie się szereg rozwiązań.

Profesjonalista będzie w stanie wyszczuplić optycznie dane partie ciała człowieka na zdjęciu, zmienić kolor włosów, wydłużyć lub skrócić sylwetkę. Oprócz standardowych punktów poprawy jakości zdjęcia, można zamówić sobie też np. kolaże fotograficzne, dzięki którym połączone zostanie kilka fotek w całość i uzyskamy efekt pocztówki. Tak przerobione zdjęcia to doskonała pamiątka na lata lub pomysł na oryginalny prezent dla całej rodziny.