Wykorzystywane w panelach na podczerwień żarówki to bardzo efektywne i ekonomiczne rozwiązanie. Biorąc pod uwagę fakt iż praktycznie w dziewięćdziesięciu pięciu procentach produkują one ciepło, czyli relatywnie taki sam procent prądu zużywają na jego wyprodukowanie, wydaje się być zupełnie niepoważne używanie ich tylko jako element oświetlający. Na świecie powstaje coraz to więcej nowych rozwiązań, które opierają się na wbrew pozorom bardzo starych i przedpotopowych patentach. Właśnie jednym z nich są panele na podczerwień.

Wykorzystanie żarówki w panelach na podczerwień

panele na podczerwieńObecnie rozpoczęto wycofywanie żarówek o mocach 100W i 75W, oraz planuje się wycofywanie reszty głównie ze względu na pozorny zły wpływ na środowisk i nie wykorzystywanie zasobów energii w odpowiedni i ekologiczny sposób. Jednak użycie żarówek tradycyjnych do celów takich jak panele na podczerwień wydaje się być dla nich ogromną szansą na przetrwanie. Tak na prawdę wycofanie żarówek z rynku w celu wprowadzenia żarówek energooszczędnych, a wprowadzenie je na rynek instalacji grzewczych jest bardzo przełomowym krokiem. Zwracając uwagę na to jak o wiele bardziej są ekologiczne zwykłe żarówki pod względem materiałowym od żarówek energooszczędnych daje wiele do myślenia. Już od dawna żarówki były znane jako naturalnie grzejące oświetlenie na przykład na farmach dla małych piskląt, czy też w inkubatorach w celu ogrzewania noworodków w szpitalach. Można więc stwierdzić, że pojedyncze panele na podczerwień tworzone były już o wiele wcześniej, nim zostały one nazwane i wykorzystywane na szerszą skalę jako gotowy produkt. Panele na podczerwień znajdują często zastosowanie jako alternatywne wykorzystanie energii zarówno w domach jak i w przemyśle. Panele te bowiem mogą pełnić jednocześnie podwójną rolę: zapewniać bardzo jasne i dobre oświetlenie, ale główną funkcją pozostaje jednak ogrzewanie pomieszczeń. Pomimo tego, że żarówki odchodzą do lamusa, nie warto jest dawać odejść im w zapomnienie.

Żarówka była na tyle przełomowym wynalazkiem, że jest używana do czasów dzisiejszych z powodzeniem i praktycznie nie zmienionej formie. Jest to fenomen na skalę światową. Wykorzystywanie żarówek w panelach na podczerwień wydaje się być bardzo innowacyjnym rozwiązaniem, jednak tak na prawdę już nasze mamy korzystały z niego w czasach swojej młodości, nie mają nawet świadomości, że to robią.Stąd właśnie bierze się fenomen paneli na podczerwień, że w pewien sposób możemy je wytworzyć sami, lub zakupić już gotowe w razie potrzeby.

Kategorie: Dom i Ogród