Decydenci konsekwentnie są proszeni o ocenę potrzeb i celów siły roboczej w celu wspierania wzrostu i innowacji. Bazy informacyjne lub danych uniemożliwiają organizacji zwinne badanie krytycznych spostrzeżeń i przekazywanie ich liderom biznesowym. Oparte na chmurze zasoby kadrowe wykorzystują dane, pulpity nawigacyjne i techniki progresywnego raportowania, aby zaoferować kadrze i menedżerom przydatne informacje w celu dokonania konstruktywnych wyborów dotyczących talentów lub innych potrzeb siły roboczej.

HR w chmurze to niższe koszty utrzymania

najlepszy hr w chmurzeNa przykład osoby rekrutujące z agresywnymi celami pozyskiwania talentów mogą mieć wgląd w czasie rzeczywistym w działania związane z strumieniem talentów. W widoku 360 stopni zespoły pozyskiwania talentów mogą monitorować i dostosowywać działania rekrutacyjne w celu uzyskania dodatniego zwrotu z inwestycji. Co ważniejsze, dzięki łatwym narzędziom do raportowania i przewidywalnym danym mogą wskazać, które źródła przynoszą talenty najwyższej jakości i podejmować świadome decyzje dotyczące pozyskiwania długoterminowych strategii zatrudnienia. W raporcie 57% pracowników twierdzi, że koordynuje z ludźmi w różnych lokalizacjach na całym świecie w codziennej pracy. Oddzielne systemy i fragmentaryczne raporty ograniczają HR w zakresie optymalizacji globalnej wydajności pracy, zaś najlepszy hr w chmurze eliminuje różnorodne systemy i zapewnia, że ​​procesy odpowiadają najnowszym możliwościom na globalne i lokalne potrzeby. Ale oferuje także elastyczność w zaspokajaniu lokalnych potrzeb w zakresie danych, ochrony bezpieczeństwa, reguł biznesowych i zgodności specyficznej dla ich regionu. Chmura HR ma ogromny wpływ na tempo, zachowanie i sprawność dzisiejszych dynamicznych pracowników. Zmusza firmy do skupienia się na pracownikach, upewniając się, że dysponują odpowiednimi narzędziami i informacjami do wykonywania swoich zadań. Do czasu pojawienia się rozwiązań opartych na chmurze, takich jak PeopleSoft, menedżerowie byli wykorzystywani do obsługi kluczowych procesów HR, takich jak zarządzanie danymi pracowników i zarządzanie wydajnością w trybie offline lub na platformie wewnętrznej.

Typowy scenariusz polegał na tym, że chociaż aplikacje takie jak PeopleSoft obsługiwały funkcje krytyczne, patchwork innych aplikacji, z których wiele opracowano wewnętrznie, zaprojektowano w celu wdrożenia procesów biznesowych HR.  Wraz z pojawieniem się chmury, działy HR zaczęły przynosić szereg korzyści w postaci niższych kosztów utrzymania i zmniejszonych wymagań dotyczących personelu IT.