W ostatnich latach dominującym trendem w przeróżnych branżach stała się ekologia. Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, jak najnowsze niektóre rozwiązania potrafią zagrażać naturalnemu środowisku. Dlatego szukamy wszędzie alternatyw, które często okazują się nie tylko lepsze dla przyrody, ale też bardziej opłacalne finansowo dla nas. Z ekologicznych rozwiązań korzysta coraz więcej firm, ale też prywatnych osób, widząc w nich szanse na oszczędności na przykład na prądzie czy opłatach za wywóz odpadów.

Przydomowe szambo oczyszczające ścieki

niedrogie szamba ekologiczneOkazuje się, że tak popularne w wielu dziedzinach ekologiczne rozwiązania bardzo dobrze sprawdzają się w naszym codziennym życiu, nie tylko pomagając nam w wielu sprawach, ale też dając nam sporo zaoszczędzić. Jednym z największych wyzwań, związanych z domami jednorodzinnymi, są nieczystości. Nie zawsze istnieje możliwość podłączenia się pod kanalizę i wówczas trzeba wymyślić coś innego. Przed takim dylematem stanęliśmy z mężem, kiedy kilka miesięcy temu okazało się, że do kupionej przez nas działki nie jest poprowadzona kanaliza i raczej nie zapowiada się w najbliższym czasie na taką inwestycję. Pozostało nam założenie szamba, albo w klasycznej wersji, albo takiego, będącego jednocześnie biologiczną oczyszczalnią ścieków. Okazało się, że można obecnie kupić niedrogie szamba ekologiczne, które jednocześnie są bardzo dobre jakościowo. Z podobnego szamba korzysta moja siostra i są bardzo zadowoleni. Co prawda co jakiś czas szambo takie wymaga konserwacji i sprawdzenia, czy wszystko działa prawidłowo, jednak koszt takiego przeglądu jest o wiele mniejszy, niż regularne wywożenie zanieczyszczeń przez specjalne wozy. Dużym plusem jest to, że najnowsze technologie pozwalają na tworzenie takich szamb, które w żaden sposób nie szkodzą środowisku. Dzięki użyciu specjalnych materiałów, takie przydomowe oczyszczalnie mają stu procentową nieprzepuszczalność. I mimo tego, że szambo ukryte jest w ziemi, to żadne zanieczyszczenie nie jest w stanie przedostać się do gruntu.

W ubiegłym roku kupiliśmy dużą działkę pod zabudowę. Okazało się, jednak, że nie ma możliwości przyłączenia do niej kanalizy. Na szczęście odkryliśmy inny, ekologiczny i całkiem opłacalny sposób na odprowadzanie nieczystości z naszego nowego domu. Rozwiązaniem tym jest ekologiczne szambo, które nie tylko gromadzi w bezpieczny dla środowiska sposób nieczystości, ale też odpowiednie i skutecznie je oczyszcza. Będziemy mieli więc obok domu swoją własną oczyszczalnię ścieków.

 

Kategorie: Remonty