W ostatnich latach powstało wiele świetnych miejsc związanych z aktywnością turystyczną. Możemy w takich miejscach bardzo często organizować spływy kajakowe i wypożyczać kajaki. Spływ kajakowy powinniśmy organizować zawsze z doświadczoną osobą, aby mieć pewność, że zawsze ktoś czuwa nad bezpieczeństwem. Natomiast w sytuacji, kiedy jesteśmy już zaawansowany i od wielu lat organizujemy spływy kajakowe, to możemy po prostu zdecydować się na wypożyczenie kajaków i samodzielnie popłynąć wzdłuż rzeki.

Czy warto korzystać z organizowanych spływów kajakowych?

spływy kajakowe na PodlasiuOczywiście spływy kajakowe na Podlasiu są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą mieć wszystko zaplanowane i dopięte na ostatni guzik. Nie musimy wtedy martwić się o to, kto odbierze od nas kajaki po przepłynięciu trasy, a także nie będziemy musieli martwić się o tym, w jaki sposób dotrzemy do miejsca, z którego wyruszyliśmy. Trasy najczęściej ustalane są przez doświadczonych instruktorów kajakarstwa, którzy pomogą nam w sytuacji, gdy jesteśmy początkujący, ale także w sytuacji, gdy jesteśmy zaawansowanymi kajakarzami i poszukujemy bardziej wymagających tras do spłynięcia. Ośrodki kajakowe organizują również dla osób początkujących przeszkolenie, aby każdy dokładnie wiedział jak trzymać w ręku wiosło i jak prawidłowo płynąć kajakiem. Zorganizowane spływy kajakowe to również idealna dla osób, które chcą mieć zaplanowane każdy krok spływu kajakowego. Będziemy wtedy dokładnie wiedzieć, jaka jest trasa oraz gdzie mamy parking, a także gdzie spędzimy czas na ognisku. Nie będziemy również musieli martwić się tym, gdzie pozbyć się śmieci, a także kto zapewni nam transport bagaży. Organizacja spływów kajakowych jest również zawsze ubezpieczona, dzięki czemu możemy liczyć na profesjonalną pomoc w razie jakichkolwiek problemów ze zdrowiem. Najbardziej popularne są spływy kajakowe organizowane w weekendy, ponieważ wtedy najczęściej płyniemy w ciągu jednego dnia albo przez sobotę i niedzielę. Możemy wtedy wybrać różne trasy o różnym stopniu trudności i dopasować je do spływu kajakowego dla dorosłych albo do spływu kajakowego razem z dziećmi.

Możemy również zorganizować spływy tygodniowe, które są bardzo wymagające, bo musimy na urlop w kajaku, ale wtedy musimy przewidzieć dobrą pogodę, ponieważ taki spływ trwa co najmniej 5 dni. Na specjalne zamówienie organizowane są również wspólne firmowe dla pracowników, którzy chcą odpocząć od codziennej pracy. Rezerwacja spływu kajakowego możemy dokonać za pomocą formularza na stronie internetowej gdzie podany termin, a także liczbę osób, która ma wziąć udział w spływie kajakowym.