Zeszły rok upłynął wszystkim pod znakiem koronawirusa. Pandemia pokrzyżowała niestety zdecydowaną większość naszych życiowych planów. Jedni nie pojechali na wymarzone wakacje a inni nie znaleźli wymarzonej pracy. Jeszcze inni nie mogli się pobrać, ponieważ pandemiczne ograniczenia sprawiły, że organizowanie wesela nie miało większego sensu. No chyba, żeby zrobić wesele online, ale to raczej temat do żartów niż na poważnie. W każdym razie wszystko w miarę się unormowało i w tym roku nadrabiamy wszystko to, czego brakowało nam w zeszłym.

Koszt sali weselnej z profesjonalną obsługą

obsługa wesel w chorzowieJak można było łatwo przewidzieć, zeszłoroczna przerwa w organizacji większości przyjęć okolicznościowych mocno wpłynęła na tegoroczne ceny w lokalach gastronomicznych i salach weselnych. Jednak koszty zorganizowania wesela nie mają dzisiaj dla nikogo znaczenia, ponieważ każdy kto je planował chce w końcu swoje plany ziścić. W tym roku wesela odbywają się zarówno w weekendy jak i w tygodniu. Pierwszeństwo w rezerwacji sal weselnych w weekendy mają te pary, które organizują swoje wesela w formie dwudniowej. Jednodniowe przyjęcia weselne odbywają się właśnie w tygodniu. Zapotrzebowanie na organizację przyjęć weselnych jest tak duże, że ledwo wystarczy miejsca na wszystkie uroczystości. Jeśli chodzi o koszty przyjęcia weselnego na Śląsku to najkorzystniej wypadają sale i obsługa wesel w Chorzowie, gdzie te ceny są jednymi z najniższych w kraju. W tym mieście wesele z dobrym menu i pełną obsługą wyprawimy już za dwieście złotych od osoby. Mówimy oczywiście o wersji jednodniowej. Na śląsku branża weselna po pandemii zorganizowała się zresztą w bardzo ciekawy sposób. Restauracje i sale weselne korzystają tam bowiem z usług zewnętrznych firm do obsługi przyjęcia. W obawie przed kolejnymi lockdownami sale weselne nie zatrudniają tam własnych kelnerów do obsługi swoich przyjęć. Wynajmują kelnerów na konkretne przyjęcia co im się o wiele bardziej opłaci niż zatrudnianie swoich pracowników. W każdym razie w Chorzowie można jeszcze zorganizować duże wesele jednodniowe za w miarę przystępne pieniądze.

Miejmy nadzieję, że przyjęcia weselne będą mogły się już odbywać na stałe bez żadnych ograniczeń. Raczej tak będzie, ale i tak w branży weselnej sporo się pozmieniało. Na dzisiaj zainteresowanie salami weselnymi, restauracjami i obsługą wesel jest bardzo duże. Imprezy odbywają się praktycznie codziennie, a wesele organizowane w tygodniu nie jest dzisiaj niczym dziwnym. Najtańsze sale weselne z pełną obsługą można wynająć na Śląsku.