Właśnie jesteśmy w trakcie wielkiego remontu, a raczej urządzania naszego nowego mieszkania. Z racji tego, że zarówno ja, jak i mój mąż, uwielbiamy gotować, uznałam, że największą uwagę skupimy na kuchni. Odpowiednio zaplanowane ułożenie szafek i sprzętów, a także funkcjonalność, jak chodzi o przechowywanie, są kluczowe w przypadku kuchni. Postanowiliśmy nie oszczędzać na jakości używanych przez nas materiałów. Szafki oraz sprzęty mają więc dużą wytrzymałość i wiele ciekawych funkcjonalności.

Ciemny zlew w jasnej kuchni

zlew kuchenny granitowy czarnyUrządzając nowe mieszkanie, każdy z nas zwraca uwagę na inne aspekty. W naszym przypadku najważniejsza była odpowiednio zaaranżowana kuchnia. Oczywiście nie zbagatelizowaliśmy pozostałych pomieszczeń. Po prostu jak chodzi o ilość wydanych przez nas pieniędzy na dane pomieszczenie, zdecydowanie wygrywa kuchnia. Wszystko dlatego, że cała nasza rodzina uwielbia gotować. Szafki do kuchni zamówiliśmy i znajomego stolarza. Cała zabudowa kuchenna została zaplanowana przy naszym udziale przez doświadczonego projektanta. Wybraliśmy dobrej jakości płyty, zarówno do frontów, jak i blatów. Blat był najistotniejszy, w końcu to na nim wykonujemy najwięcej czynności związanych z gotowaniem i przez to jest on narażony na różnego rodzaju zanieczyszczenia oraz uszkodzenia. Dodatkowo zależało mi też na dobrej jakości zlew. Bardzo spodobał mi się u mojej znajomej zlew kuchenny granitowy czarny i właśnie taki zakupiłam do swojej kuchni. Granitowe zlewy co prawda nie należą do najtańszych, ale w cenie jest ich wysoka jakość, połączona z odpornością na zniszczenia i zabrudzenia. Dodatkowo wspaniale prezentują się w kuchniach. Ja postawiłam na zlew w czarnym kolorze, który pięknie będzie kontrastował z jasnymi szafkami. Z tego, co się dowiedziałam, tego typu zlewy nie wymagają jakiejś specjalnej pielęgnacji. Wystarczy je umyć wodą z płynem do mycia naczyń. Raczej niewskazane jest stosowanie mleczka, szczególnie na ciemnym zlewozmywaku. Wybrany przeze mnie zlew jest dwukomorowy, żeby łatwiej było myć naczynia.

Kuchnia w urządzaniu mieszkania była dla mnie najważniejszym pomieszczeniem. Zadbaliśmy więc o wysoką jakość szafek, a także wszelkiego rodzaju sprzętów. Dla mnie istotny był odpowiedni wybór zlewozmywaka do kuchni. Dowiedziałam się, że najlepsze jakościowo są zlewozmywaki granitowe. Występują one w różnych kolorach, a ja ostatecznie skusiłam się na czarny. Takie zlewozmywaki są odporne na zniszczenia i przy okazji ładnie wyglądają. Szczególnie, jeżeli mamy do czynienia z podwieszanymi zlewami.

Kategorie: Wnętrza