W obecnych czasach możemy walutę wymienić w wielu dostępnych miejscach. Najczęściej korzystamy z banku, ale bardziej popularne są kantory, które mają znacznie korzystniejsze kursy. Oczywiście nadal największą popularnością cieszą się stacjonarne kantory. Wielu klientów jest przyzwyczajonych do tego, aby korzystać z jej wymiany w lokalnym punkcie i nie korzystają z kantorów internetowych. Jednak jak się okazuje wymiana waluty przez internet jest bardziej oszczędnym sposobem i bardzo szybko możemy wymienić pieniądze, które posiadamy.

Lokalizacja i doświadczenie kantorów wymiany walut

kantor internetowyKiedy decydujemy się na to, aby wybrać odpowiedni kantor wymiany walut to przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na jego lokalizację. Jeżeli nie posiadamy konta walutowego, to powinniśmy korzystać z kantorów stacjonarnych. Jednak kiedy decydujemy się na punkt stacjonarny i tam chcemy wymienić walutę to powinniśmy unikać niektórych miejsc, które związane są z obsługą ruchu turystycznego. W takich miejscach będą najwyższe kursy walut i będziemy musieli dużo zapłacić za wymianę pieniędzy. Najczęściej najdroższe kursy walut są na lotniskach oraz w hotelach albo na stacjach kolejowych. Również w ośrodkach turystycznych prowizję będą znacznie wyższe niż w standardowym kantorze. Dobrze jest również wybrać doświadczony kantor internetowy, który ma ugruntowaną pozycję na polskim rynku. Długi czas działalności kantoru internetowego jest dowodem na to, że w takim miejscu będziemy bezpiecznie mogli wymienić pieniądze, które chcemy sprzedać. Warto również zwrócić uwagę na to, czy informacje dotyczące kursów walut są czytelne oraz umieszczone w widocznym miejscu. Możemy oczywiście bez wychodzenia z domu na początek sprawdzić stronę internetową kantoru, aby tam zapoznać się z warunkami oraz regulaminem i kosztami, które musimy ponieść podczas transakcji. Jednym z najważniejszych czynników jest również a wysokość prowizji, jaka jest pobierana przez kantor. Zazwyczaj taki koszt uzależniony jest od opłaty, jaką narzuca sobie kantor albo bank, w którym dokonujemy transakcji walutowej. Z badań wynika, że znacznie korzystniejsze warunki znajdziemy w kantorze internetowym niż w banku.

Czy wymiana waluty przez internet jest bezpieczna? Jak się okazuje wymiana pieniędzy przez internet jest znacznie bezpieczniejsza niż wymiana w tradycyjnym kantorze. Wszystko odbywa się za pomocą tradycyjnych przelewów bankowych, więc nie ma mowy o tym aby doszło do jakiegokolwiek błędu. Zazwyczaj, kiedy posiadamy konto bankowe w tym samym banku, które udostępnia nam kantor internetowy, to możemy liczyć na transakcje zrealizowaną w bardzo krótkim czasie.