Sprzedażą węgla zajmowałem się od lat. Na tyle byłem dobrze zorientowany w temacie, że faktycznie zakładam własną firmę kilka lat temu i wiedziałem, że zapotrzebowanie na węgiel będzie bardzo duże. Z jednej strony miałem samych sprawdzonych dostawców, którzy oferują węgiel w hurcie w bardzo dobrych cenach, ale z drugiej też miałem już kolejkę chętnych tak, aby faktycznie nie martwić się już więcej pozyskiwaniem klientów na własną rękę.

Zainteresowanie węglem workowanym

węgiel workowany - sprzedaż we WrocławiuZainteresowanie okazało się większe, niż myślałem i niż bym był w stanie obsłużyć wszystkie zlecenia. Klienci napływali z każdej strony – kiedyś ogłosiłem się nawet w internecie i teraz faktycznie zbieram tego plony. W pierwszej kolejności oczywiście musiałem sprawdzić ceny u konkurencji, gdyż faktycznie nie działałem sam na tym rynku. Jednak byłem na tyle przekonany, że mam praktycznie najlepsze ceny, że nie martwiłem się specjalnie o to, że inne konkurencyjne firmy sprzedające węgiel workowany będą mnie wygryźć z rynku. Węgiel workowany – sprzedaż we Wrocławiu okazała się faktycznie bardzo mocno opłacalna. W pierwszej kolejności oczywiście trzeba było zagwarantować klientom perfekcyjną obsługę klienta, dlatego w pierwszej chwili jak wpadłem na pomysł z otworzeniem firmy chciałem obniżyć cenę za węgiel workowany po to, aby klienci nabrali zaufania. Po paru miesiącach oczywiście cena była już wyższa a klienci zostali i nadal co sezon zamawiali kilka ton. Nie ma jasnej odpowiedzi odnośnie tego, czy mój biznes będzie nadal tak dobrze funkcjonował. Z tego, co wiem to faktycznie nie wymyślono jeszcze nowszych materiałów, którymi można palić i póki co faktycznie czuję się bezpieczny w tej branży. Zwłaszcza, że mój węgiel workowany charakteryzuje się bardzo dobrą jakością. Na pewno lepszą od węgla od mniej doświadczonych firm, które przecież nie mają takich dobrych dostawców jak ja. Jakby nie patrzeć, jest co robić przy węglu. Jak nie woziłem węgla dla klientów, to jeździłem po producentach i sprawdzałem, różne opcje. Często też wprowadzamy do sprzedaży zupełnie nowe produkty, dzięki czemu faktycznie nie musiałem się przejmować tym, że nie będę konkurencyjny ze względu na brak oferowanych nowości w ofercie.

Jeśli bierzecie pod uwagę sprzedaż węgla to naprawdę musicie zadbać o jakiś magazyn. Ten temat na pewno jest ciekawy zwłaszcza w miastach, gdzie najczęściej ludzie korzystają z pieców i kotłów, do których trzeba coś włożyć i gdzie nie ma ogrzewania centralnego. W dzisiejszych czasach jednak mogę powiedzieć, że takich miejsc jest sporo, więc jeśli tylko umiejętnie wybierzecie lokalizację, gdzie będziecie działać to faktycznie możecie skutecznie węgiel sprzedawać na własnych zasadach.