Z pieluchami naturalnymi wykonanymi z bawełny możemy spotkać się coraz częściej. Coraz więcej mam decyduje się na tego typu rozwiązanie. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się między innymi formowanki. Chociaż nazwa ta może powodować pewnego rodzaju zdziwienie. Należy podkreślić, że tego typu rozwiązania są niesamowicie komfortowe dla naszego dziecka. Jednak przejdźmy do tego czym jest formowanka i jakie ona posiada zalety.

Formowanki – wybieraj naturalne pieluchy

formowanka - opinie rodzicówW artykule Postaramy się napisać kilka słów o powyższej kwestii. Formowanka to inaczej pielucha wielorazowa wykonana najczęściej z bawełny, która posiada w obrębie pachwin dziecięcych specjalne gumeczki, które mają zapewniać komfort i gwarancję tego, że wnętrze pieluszki nie będzie wypływało na zewnątrz. Bardzo dużym atutem i komfortem zarazem formowanki jest to, że posiada ona w swoim wyposażeniu specjalne guziki czy też zatrzaski, które pomagają nam zapiąć pieluszkę, a podczas ruchu i zabawy dziecka nie odepnie się ona i nie spadnie z pupy. Ten rodzaj pieluszki bardzo często używany jest w takich okresach jak wieczór czy też na przykład długie trasy. To coś w rodzaju pieluchy, ale w wersji ekologicznej oraz naturalnej. Bardzo dobra jest formowanka – opinie rodziców, w tej materii są jednoznaczne. Wiele mam, miało bardzo nieprzyjemna doświadczenia jeżeli chodzi o pieluchy wytwarzane w sposób sztuczny, ze sztucznych materiałów. Nierzadko kończyło się to odparzeniami dziecka, płaczem, bólem, problemami skórnymi, późniejszymi chorobami w życiu dorosłym i tak dalej. Dlatego też coraz więcej rodziców postanowia zmienić ten bieg rzeczy i zastosować naturalne produkty jakimi są między innymi formowanki. Bardzo dużym atutem jest ich kształt i ergonomiczny wygląd, który doskonale dopasowuje się do ciała dziecka, zapewniając tym samym komfort noszenia, ale i skuteczność. Zakładając dziecku formowankę nie musimy obawiać się, że zawartość wypłynie na zewnątrz. Ponadto z racji tego, że jest ona wytworzona z bawełny jest ona niezwykle komfortowa w noszeniu. Co daje się odczuć od razu po zetknięciu ze skórą dziecka.

Kolejnym bardzo istotnym plusem jest to, rzek produkt tego typu jest wielokrotnego użytku. Możemy utrzymać go w doskonałej higienie poprzez prasowanie w wysokich temperaturach oraz pranie z odrobiną detergentu. Co więcej produkt ten daje możliwość oddychania w skórze dziecka. Co jest bardzo istotne zwłaszcza w sytuacji kiedy nasz maluch zaczyna się poruszać, raczkować czy też chodzić. Komfort użytkowania w takiej sytuacji jest tutaj najważniejszy. Na samym końcu należy napisać, że inwestując w formowanki, w dłuższym etapie zaoszczędzimy znacząco pieniądze, ale jej przyczynimy się do ochrony naszej planety.

Kategorie: Zabawki