Moja podłoga nie była już pierwszej świeżości, jednak dalej była przecież porządnym, drogim drewnem. Nie chciałam wymieniać jej całej, bo to byłby olbrzymi koszt, by ponownie dostać tak dobrej jakości panele podłogowe. Robiłam jednak remont generalny swojego mieszkania i dziwnie by było, gdyby wszystko było odnowione, a podłogi nie, wtedy wyglądałby jeszcze gorzej. Na szczęście wpadłam na pomysł odrestaurowania swoich podłóg. Zastanawiałam się tylko w jaki sposób osiągnąć najlepszy efekt odnowienia? 

Profesjonalnie odnowiona podłoga 

cyklinowanie bydgoszczOkazało się, że to wcale ani nie takie trudne, jak mi się zdawało ani nie takie drogie, jak myślałam, że taka usługa musiałaby być. Co więcej, robi się ją bardzo szybko i wymaga jedynie odpowiedniego fachowca, który ma odpowiedni sprzęt, czyli jak wszystko w czasie remontu. Odpowiednim fachowcem właściwie mógł być każdy, bo cyklinowanie to po prostu przejechanie po podłodze cykliniarką. Jednak sama cykliniarka, to już inna sprawa. Takie cykliniarki muszą być tak odpowiednio ustawione, by zdzierać jedynie stary lakier i warstwę, dosłownie małą warstwę, koło pięciu milimetrów, nie więcej, drewna z paneli. W ten sposób idealnie przygotowują parkiet na przyjęcie nowego lakieru. W ten sposób nie ma mowy o tym, by stary lakier przeszkadzał w nałożeniu nowego czy żeby przez nowy lakier było widać jakie dawne urazy podłogi, obtarcia i inne rzeczy, których nie chce się widzieć po swoim remoncie. Miałam spore szczęście, bo jeśli chodzi o cyklinowanie bydgoszcz może pochwalić się licznymi ofertami. Liczność ofert to jeszcze nie jest jednak jakość, dlatego spośród tych wszystkich firm i fachowców rekomendujących samych siebie jako najlepszych z najlepszych w swoim fachu, chciałam wybrać takiego, który naprawdę jest mistrzem mistrzów i zrobi to cyklinowanie porządnie, tak, żebym po nałożeniu nowego lakieru uznała, że właściwie mam przed sobą zupełnie nową podłogę, która wygląda po prostu jak dawna w dniu jej położenia. Taki efekt mogłam uzyskać tylko, jeśli porządnie przeszukałabym bydgoski rynek ofert, przeczytała opinie i popytała na branżowych forach. 

I tak właśnie postąpiłam, krok po kroku eliminując kolejne oferty i kolejne ogłoszenia, aż została mi ta jedna jedyna, najczęściej poleca, mająca najlepsze rekomendacje i taka, w którą naprawdę mogłam uwierzyć. Nie było na co czekać – zamówiłam fachowców i trochę z lękiem, a trochę ze zniecierpliwieniem oczekiwałam efektów. A te przerosły nawet mnie – podłoga po nałożeniu nowego lakieru lśniła i wyglądała zupełnie jak nowa.