Jeśli szukamy nietuzinkowych wzorów, to najlepszy będzie dla nas laminowany blat kuchenny. Cena tego rodzaju blatów może być nieco wyższa, ale warto dopłacić, by zapewnić sobie większą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz ochronę przed wilgocią. Spośród blatów laminowanych możemy sięgnąć także po czarny blat kuchenny. To idealne wykończenie nowoczesnych wnętrz i kontrastowych kuchni. Dzięki temu ze swojego pomieszczenia możesz uczynić miejsce godne największego szefa kuchni.

Profesjonalne blaty kuchenne

nowoczesne blaty kuchenne lubelskieWiele sklepów przygotowało dla nas bogaty asortyment najróżniejszych akcesoriów do mebli, dzięki którym będą się one prezentować jeszcze piękniej. Z pewnością warto zakupić nowoczesne blaty kuchenne lubelskie.  Ekskluzywne obrzeża meblowe skutecznie zakryją nieestetyczną płytę wiórową tak, by nie psuła ona wyglądu mebli. Dzięki jej zastosowaniu brzeg mebli zostanie również zabezpieczony przed szkodliwym działaniem wilgoci i przed uszkodzeniami mechanicznymi, z pewnością przedłuży to ich żywotność.  Pamiętajmy, że obrzeże powinno być dopasowane kolorystycznie do blatu – tylko wtedy podkreśli ono dekoracyjny charakter mebli. W ofercie znajdują się obrzeża meblowe w najróżniejszych odcieniach, spośród których wybierzesz najlepszy dla siebie model. Blaty laminowane cechują się podobną wytrzymałością jak drewniane, są jednak znacznie tańsze. Nie powinno więc dziwić to, że należą one do najczęściej wybieranych blatów. W przypadku tego elementu musimy jednak uważać na to, by go nie zarysować lub nie zniszczyć stosowaniem zbyt silnych detergentów. Warto więc zabezpieczyć go, np. przy pomocy specjalnej listwy i silikonu. Powinniśmy też chronić blat z laminatu przed działaniem wody – może ona doprowadzić do jego odkształcenia. W asortymencie sklepów znajdują się blaty laminowane w najróżniejszych kolorach. Z powodzeniem znajdziesz zatem element, które będzie idealnie pasować do wystroju kuchni. W Lubelskim znajdziemy szeroką ofertę blatów kuchennych, a fachowi pracownicy sklepów pomogą nam szybko dopasować odpowiedni blat.

Możemy zaopatrzyć się w blat kuchenny na wymiar lub też samodzielnie go przycinać. W obu tych przypadkach bardzo istotne jest, by brzegi blatu zostały odpowiednio zabezpieczone. Obrzeża klejone zadbają o estetyczne wykończenie brzegów blatów od strony środka kuchni. Listwy przyblatowe natomiast uszczelnią przestrzeń między ścianą a blatem. Z racji tego w szczelinie nie będzie gromadził się brud. To również sposób na zwiększenie estetyki blatu.

Kategorie: Wnętrza