Przechodząc do sklepu cukierniczego doznajemy często nagłych skurczów żołądka na widok ciast i babeczek znajdujących się na wystawie. Wyroby cukiernicze to miłe odstępstwo i osłodzenie sobie codziennej rzeczywistości. Nieraz nie jesteśmy świadomi, że za wystawą stoi całe zaplecze specjalistów od marketingu, które zastosowało ją, aby przyciągnąć klientów, którzy chcą posmakować słodkich wyrobów.

Witryna cukiernicza narzędziem sprzedaży

witryny cukierniczePięknie ułożone ciasta i wydobywający się od nich zapach same do nas przemawiają zachęcając do zakupu. Zanim zdążymy je zobaczyć sprzedawcy przykładają dużo uwagi do prawidłowego wyeksponowania tych wyrobów i posługują się przy tym specjalnymi urządzeniami takimi jak witryny cukiernicze, które są czymś więcej niż tylko wystawą wyrobów. Przede wszystkim należy pamiętać, że ciasta i inne produkty cukierników są wyrobami delikatnymi, z którymi musimy obchodzić się w ściśle wytyczony sposób, aby przedwcześnie nie uległy zepsuciu. Ważna jest odpowiednia temperatura w jakiej je przechowujemy, dlatego zwykle po dokonaniu zakupów wkładamy ciasto do lodówki. W sklepie schowane ciasto byłoby trudno sprzedać, dlatego witryny cukiernicze są wyposażone w mechanizmy chłodzące powietrze wokół nich. Nie jest tutaj wprawdzie wymagana bardzo niska temperatura, jednak wysokie upały na zewnątrz mogą rozpuścić większość ciast, szczególnie tych na bazie kremów. Witryna poza jej aspektem funkcjonalnym musi również spełniać wymagania estetyczne, dlatego sposób jej przeszklenia i usytuowanie półek nie jest z reguły przypadkowy. Lekkie szklane konstrukcje o minimalnej liczbie ram i elementów stalowych to standard dla witryn znajdujących się w cukierniach. Witryny z reguły są wystawione przodem do kupujących z możliwością wyciągnięcia produktu przez sprzedawców z drugiej strony. Służą temu zazwyczaj szklane drzwiczki na dyskretnych zawiasach, które otwiera tylko sprzedawca. Witryny są urządzeniami technicznymi dlatego konieczna jest ich okresowy przegląd najlepiej przez firmy się w tym specjalizujące, zapewni to długa trwałość tych urządzeń.

Dzięki zastosowaniu witryn cukierniczych mamy pewność, że nasze ciasta i babeczki będą długo świeże, co ucieszy na pewno również klientów dokonujących zakupów. Kupno nieświeżego ciasta nie świadczy dobrze o cukierni, z drugiej strony straty do dla niektórych sklepów olbrzymie koszty, dlatego dobrze, że można zastosować urządzenie redukujące tą liczbę i dodatkowo przyczyniające się do świetnej promocji oferty sklepu cukierniczego.