Istnieją różne rodzaje metek na odzież. Możemy spotkać takie ze zwykłego materiału, filcu, bawełny, żakardu i w końcu z ekoskóry. Metka na odzieży to dla niektórych z nas, nic innego jak informacja o tym jak postępować z daną odzieżą oraz nazwa firmy, która wykonała daną część naszej garderoby. Jednak dla niektórych metka na odzieży to prestiż, pokazanie innym siebie i swoich upodobań. Dlatego też, ekoskóra staje się tu ciekawym rozwiązaniem.

Człowieka poznasz po metce

metki z ekoskóryRzeczywiście w dzisiejszych czasach większość z nas zwraca uwagę na ubranie drugiej osoby. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że nie samo ubranie wzbudza u nas emocje, ale metka na nim. Jeżeli mamy ubranie znanej marki, które jest opatrzone stosowaną metką, to mamy w sumie sukces na swoim koncie. Niestety dzisiaj ludzie oceniając człowieka kierują się właśnie tym, co druga osoba posiada, jak się ubiera oraz jakim autem jeździ. Jednakże nie każdy musi się na metkach znać. Nie każda znana wszystkim marka ma super odjazdową metkę, naszytą na odzież. Oczywiście są bardzo znane, których logo wszyscy znają i wiedzą, że posiadanie odzieży tej firmy, to w pewien sposób prestiż, jednakże istnieją metki bardzo wyszukane, być może mniej znanych firm, ale za to określające swoim wyglądem jakość ciucha. Mam tu na myśli metki z ekoskóry, które są zazwyczaj wykonane w bardzo dokładny sposób. A cóż to jest ekoskóra? To skóra syntetyczna, sztuczna,materiał, który wygląda jak skóra, jednak wcale nią nie jest. Ponieważ skóra naturalna jest materiałem drogim, a przez blizny i inne uszkodzenia obróbka  prawdziwej skóry jest bardzo kosztowna, starano się przedstawić skórzaną powierzchnię z materiału zastępczego. Sztuczna skóra jest stosowana praktycznie we wszystkich dziedzinach. Producenci, którzy zajmują się tym materiałem ze względów wizualnych chcą, by ekoskóra naśladowała powierzchnię skórzaną. Niestety parametry tego sztucznego materiału są  gorsze niż prawdziwej skóry,dlatego jest ona tańsza od prawdziwej skóry,co nie znaczy, że gorzej wygląda. Wracając do tematu wszywek odzieżowych, metki z ekoskóry mogą być grawerowane lub tłoczone, co daje bardzo porządny efekt i poniekąd mówi naszym oczom, że odzież z taką metką jest dobra.

Formaty i kształty, jakie mają metki z ekoskóry mogą być bardzo rózne. Istnieją firmy, które na zamówienie klienta tworzą grafiki na tym materiale. Ponadto etykiety z ekoskóry mogą być  złocone lub posrebrzane, co daje bardzo ładny efekt. Zazwyczaj metki te stosowane są do odzieży wierzchniej i spodni, spódnic. Można je też samemu naszyć, więc mamy tu spore pole do popisu, by czuć się wyróżnionym w tłumie.