Największe triumfy w modzie komunijnej od wielu lat święcą alby komunijne. Długie, workowate, przewiązane sznurem szaty wielokrotnie wyciskają łzy u dziewczynek liczących na swoją pierwszą białą, dziewczęcą sukienkę komunijną. Choć osusza je proces zdejmowania miary i przymierzania gotowych szat, to każda dzieweczka marzy skrycie o zdobnej w falbany, przewiązywanej kokardkami i zapinanej na perłowe guziczki kreacji, której będą jej zazdrościły wszystkie koleżanki z klasy.

Wybór sukienki komunijnej dla dziewczynki

sukienka komunijna dla dziewczynkiMarzenia dziewczynek przystępujących do pierwszej komunii swoje, a wytyczne ustalone przez proboszcza i katechetkę – swoje. I jak to była z obrządkami, koniecznie trzeba się przystosować. Na szczęście w wielu parafiach przymus unifikacji ustępuje potrzebom dzieci i powraca się do dowolności wśród ubioru. Daje to szerokie pole do popisu producentom odzieży dla dzieci. I przyprawia o zawrót głowy rodziców małych modniś przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. Jaka więc powinna być elegancka sukienka dla dziewczynki? Na pewno powinna podkreślać dziewczęcy urok córki. Dlatego lepiej odpuścić sobie morze falban, w których drobna trzpiotka zginie, zaś pulchna będzie wyglądać groteskowo. Za to niezależnie od budowy ciała dziewczynki, jej sukienka może być prosta. Z jednym zastrzeżeniem, by nie poddać się nagabywaniom na suknię do samej ziemi. Uroczystość kościelna wymaga bowiem dość sporej aktywności od dzieci, które będą wstawać, przechodzić do ołtarza, czy mikrofonu, poszukiwać katechetki, tak więc łatwo o przydepnięcie długiej sukienki komunijnej i nieszczęście gotowe. Dlatego dobrym rozwiązaniem są krótkie sukienki lub takie do połowy łydki. Natomiast wyjątkowo niezadowolonym z faktu skrócenia sukni marzeń można wynagrodzić ten fakt dodatkami, jak wianuszek z kryształkami, czy rękawiczki z kwiatuszkami w ulubionym kolorze. Ważnym dodatkiem do sukienki, który jest z nią w zestawie, jest torebka. To w niej musi zmieścić się książeczka do nabożeństwa, różaniec i chusteczki higieniczne. Torebka z zestawu ma tę zaletę, że jest z tego samego materiału co sukienka komunijna, a więc dobrze się prezentuje na jej tle.

Wybór sukienki komunijnej dla dziewczynki to zbiór kompromisów pomiędzy użytecznością, a spełnieniem marzeń małej modnisi o stroju księżniczki. Niewdzięczna rola rodzica polega na znalezieniu złotego środka pomiędzy tymi dwoma biegunami i przekonanie córki do zachowania zdrowego podejścia. A jak Tobie poszło? Masz jakiś sprawdzony patent na złagodzenie niezadowolenia małej strojnisi?

 

Kategorie: Moda