Na rynku dostępnych jest szereg obozów i kolonii letnich dla dzieci. W zależności, jakie preferencje ma nasza pociecha, możemy wysłać go na kolonię z kościoła, obóz przetrwania, obóz żeglarski, kolonie językowe. Coraz więcej pojawia się jednak ofert proponujących troszkę bardziej ambitne sporty, które do tej pory były zdominowane przez dorosłych. Wśród nich wymienić można windsurfing i kitesurfing, fitness, tenis, taniec czy też skating. Już od najmłodszych lat dzieci mogą nauczyć się sportów, które w naszej młodości nie były dla nas tak łatwo dostępne.
Obozy windsurfingowe skierowane do dzieci
Windsurfing nabrał popularności w Polsce na przełomie ostatnich lat. Coraz więcej osób dorosłych decyduje się na naukę pływania na desce. Jednak sprzęt potrzebny do uprawiania tego sportu jest na tyle drogi, że większość osób raczej nie posiada własnej deski ani żagla, pojawia się natomiast na rynku coraz większa liczba obozów windsurfingowych, w ramach których sprzęt zostaje nam wypożyczony, a profesjonalnie trenerzy prowadzą zajęcia nauki i doskonalenia pływania na windzie. Coraz większą część na rynku stanowią jednak obozy windsurfingowe dla dzieci. Jest to korzystne ze względu na to, że wszelkie sporty wodne warto zaczynać w młodym wieku. Dzieci są niskie, dzięki czemu ich środek ciężkości znajduje się znacznie bliżej deski, niż u człowieka dorosłego. Pozwala to na łatwiejsze utrzymanie równowagi i lepszą sterowność. Zapisanie więc dziesięciolatka na obóz windsurfingowy gwarantuje, że dużo szybciej nauczy się on pływać, niż dwudziestolatek na tym samym obozie. Jest to ponadto świetna zabawa dla dzieciaków, które mają okazję spędzić dzięki temu czas na świeżym powietrzu, na dodatek aktywnie fizycznie. Obozy windsurfingowe, oprócz nauki, gwarantują także świetną zabawę, a także możliwość poznania przez nasze dziecko nowych kolegów. Poza zajęciami spędzonymi na morzu, obozy takie zapewniają pełne wykorzystanie potencjału naszych pociech, animowanie im czasu wolnego a także aktywizację fizyczną.
Jest początek roku, więc wakacje są jeszcze przed nami. W tym roku więc polecam wszystkim rodzicom zapoznanie się z ofertą obozów windsurfingowych dla dzieciaków. Pociechy będą dobrze się bawić, efektywnie i aktywnie wykorzystają czas, a w międzyczasie nauczą się pływać na desce windsurfingowej. My natomiast będziemy mieli trochę czasu wolnego, bez obowiązku znajdywania coraz to nowych zajęć dzieciakom i we wreszcie upragnionej ciszy i spokoju. Czy można lepiej to zaplanować?