Dzieci do pewnego momentu życia rozwijają się bardzo intensywnie. W organizmie zachodzi intensywny proces wzrostu. Z tego też powodu dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym są szczególnie narażone na wady postawy oraz wady stóp. Dzieci, u których jednoznacznie stwierdzono wadę postawy, powinny regularnie nosić specjalne obuwie korekcyjne. Warto jednak również postawić na szeroko zakrojoną profilaktykę.

Dzieci potrzebują obuwia profilaktycznego

obuwie profilaktyczne memo dla dzieciRozwój dziecka przebiega według określonych etapów. Powszechnie wiadomo, że jedne dzieci rozwijają się nieco szybciej lub też nieco wolniej niż ich rówieśnicy. Nie powinno to być powodem do niepokoju, chyba że odstępstwa od przyjętej normy będą nabierać na sile. W sytuacji, gdy coś nas niepokoi w rozwoju naszego dziecka, zawsze warto wybrać się do lekarza. Dzieci rosną skokowo, co oznacza, że w krótkim czasie przybywa im po kilka centymetrów. Z tego też powodu niektóre dzieci uskarżają się na tak zwane bóle wzrostowe, które szczególnie przybierają na sile w nocy. Dzieci podczas intensywnego wzrostu kości, czyli miej więcej w okresie niemowlęcym i w okresie dojrzewania płciowego, są szczególnie narażone na różnego rodzaju wady postawy. Wśród dzieci w wieku szkolnym powszechne są skrzywienia kręgosłupa oraz płaskostopie. Wady tego rodzaju mogą się z czasem pogłębiać. Dlatego tak ważne jest szybkie podjęcie odpowiednich działań. Obuwie profilaktyczne Memo dla dzieci okazuje się dobrym rozwiązaniem. Warto podkreślić z całą mocą, ze buty Memo są dobrej jakości. Przede wszystkim są wygodne, wytrzymałe i skutecznie korygują nieprawidłowe ułożenie stopy oraz wymuszają odpowiednią postawę ciała. Stopy stanowią podstawową podporę podczas chodzenie, stania i biegania. To na nich skupia się ciężar całego ciała. Nie powinien zatem dziwić fakt, że odpowiednie ułożenie stóp ma duży wpływ na postawę całego ciała. Firma Memo ma bogatą ofertę butów korekcyjnych dla osób w różnym wieku. Godne uwagi są buty dziecięce. Z oferty producenta mogą skorzystać rodzice niemowlaków, dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Wady postawy należy korygować najszybciej, jak tylko się da.

Powszechnie wiadomo, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jest to znana prawda, o której jednak na co dzień nie pamiętamy. Tymczasem profilaktyka pomaga zniwelować koszty ewentualnego leczenia. To samo dotyczy wad postawy i stóp, które dają o sobie znać już we wczesnych latach życia. dlatego też dzieci powinny w ramach profilaktyki nosić specjalne obuwie, które zapobiega powstawaniu wad postawy.

Kategorie: Zabawki