Ciepłe miesiące to czas, gdy chętnie wychodzimy z domu, udajemy się na spacery, robimy pikniki i otwieramy sezon grillowy. Ciężko jest wytrzymać w czterech ścianach, gdy na zewnątrz piękna pogoda zachęca do wyjścia i ogrzewania się w promieniach słońca. Również dzieci nie mogą wówczas wysiedzieć w szkolnych ławkach, ale chętnie udają się na szkolne boisko lub plac zabaw. To idealny moment na organizowanie wycieczek szkolnych.

Zielone szkoły nad morzem

stegna - zielone szkoły dla dzieciIdea wyjazdów organizowanych przez szkoły jest znana już od wielu lat. Dzieci lubią poznawać otaczający je świat, a najlepiej uczą się za pomocą zmysłów: wzroku, słuchu, węchu, dotyku. Najlepiej zapamiętają informacje, które chcemy im przekazać, gdy doświadczą ich osobiście. Dlatego warto organizować zielone szkoły, czyli wyjazdy edukacyjne, podczas których uczniowie zdobywają wiedzę, a zarazem mają szansę na zabawę. W miejscowościach wypoczynkowych, takich jak Stegna – zielone szkoły dla dzieci są organizowane bardzo często. Uczniowie mogą spędzić czas na plaży, kąpać się w chłodnych falach Bałtyku, opalać na plaży i zbierać muszelki, a przy tym uczestniczyć w ciekawych lekcjach, które poszerzą ich wiedzę. Podczas pobytu nad morzem można przerobić z dziećmi geografię państw Bałtyku, opowiedzieć co nieco o historii, omówić budowę ryb lub zaproponować rozwiązanie zadań matematycznych bazujących na tematyce morskiej. Z pewnością uczniowie dużo lepiej zapamiętają takie informacje, gdy będą one poparte przykładami z otoczenia. Ważną kwestią jest znalezienie odpowiedniego zakwaterowania. W Stegnie i innych miejscowościach nadmorskich znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowych, które chętnie przyjmują uczniów na zielone szkoły, zapewniają dostęp do sal, w których mogą odbywać się lekcje, gdy pogoda nie dopisze, oraz wygodne łóżka w kilkuosobowych pokojach. Warto zgłosić chęć przyjazdu odpowiednio wcześniej, by mieć pewność, że wszystko zostanie dopracowane. Dzieci z pewnością będą miło wspominać pobyt na zielonej szkole, na której zdobyły wiele ciekawych informacji i mogły odpocząć od siedzenia w szkolnych ławkach.

Zielona szkoła to okazja do odpoczynku i nabrania sił przed ostatnią prostą w roku szkolnym. Takie wyjazdy odbywają się zazwyczaj w ciepłych miesiącach, gdy coraz trudniej jest wysiedzieć w szkole. Dzieci lubią wycieczki i zwiedzanie, gdyż mogą wówczas poznać lepiej swój kraj i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Stegna jest chętnie wybierana przez organizatorów takich wyjazdów, ze względu na walory turystyczne i krajobrazowe.