W dzisiejszych czasach aranżowanie wnętrz to nie tylko tworzenie przestrzennych, jasnych pomieszczeń. Nowoczesne aranżacje wielu osobom już się nieco znudziły. Szukamy w domach więcej ciepła i przytulności. Stąd powrót do klasycznych stylizacji sprzed lat. Obecnie projektanci coraz częściej nawiązują do stylu retro. Miesza się różne style, tworząc unikatowe wnętrza. Wzrasta też z roku na rok zainteresowanie stylem kolonialnym. Powstaje coraz więcej sklepów, sprzedających tego typu produkty. 

Meble kolonialne wracają do łask

sklep kolonialnyBył czas, jak chodzi o projektowanie wnętrz, kiedy to główną rolę grała prostota, minimalizm i chłodna kolorystyka. Szybko jednak doszliśmy do wniosku, że mieszkania muszą wnosić nieco więcej ciepłą i takiej domowej przytulności. Na ten moment widać wyraźną tendencję do tego, żeby wracać do klasycznych rozwiązań, które jeszcze niedano wydawały się zbyt bogate i pstrokate. Projektanci wnętrz coraz częściej mieszają w swoich projektach różne style z różnych epok. Wszystko oczywiście robione jest z odpowiednim wyczuciem tak, żeby stworzyć atarkcyjną wizualnie, harmonijną całość. Zainspirowana takimi klasycznymi wnętrzami, odwiedziłam niedawno pobliski sklep kolonialny, który urzekł mnie swoją ofertą. Meble kolonialne, które są tam sprzedawane, pochodzą z angielskich kolonii, głównie z Indii. Wykonane są z drewna i są przepięknie zdobione- bez przepychu, z odpowiednim wyczuciem. Każdy taki mebel ma swoją cenę- część z nich to antyki. Ale warto kupić kilka takich mebli i wstawić je do mieszkania. Są to meble z duszą. Zresztą nie tylko meble. W sklepach kolonialnych można też zakupić mnóstwo różnego rodzaju dekoracji. W niektórych sklepach ciekawym dodatkiem są egzotyczne herbaty, które sprzedawane są często na kilogramy. Asortyment sklepów kolonialnych zależy często od ich wielkości. W pobliżu mojego miejsca zamieszkania mieści się dosyć duży sklep, w którym można by było wyposażyć cały dom. Jak ktoś nie ma w pobliżu żadnego tego typu sklepu, to może poszukać mebli kolonialnych przez Internet. 

W aranżacjach wnętrz coraz częściej wracamy do starych, klasycznych rozwiązań. Miesza się style, łącząc nowoczesność z klasyką. Coraz większą popularnością cieszą się sklepy z meblami kolonialnymi. Można w nich zakupić nie tylko antyczne meble, sprowadzane ze starych, angielskich kolonii, ale też różnego rodzaju ozdoby do domu, a nawet kawy czy herbaty. Powstaje coraz więcej stacjonarnych sklepów kolonialnych, ale nie barkuje ich też również w Internecie. 

Kategorie: Wnętrza