Kilka miesięcy temu miałam okazję zakupić swoje pierwsze w życiu mieszkanie. Mieszkanie nabyłam w surowym w stanie, w związku z tym muszę je urządzić od zera. Ściany mam już pomalowane, podłogi położone, przyszła teraz pora na najprzyjemniejszą rzecz, jaką jest ustawianie mebli i dobieranie dekoracji. Na samym początku, tak jak się nauczyłam z różnych poradników, musiałam ustalić dominujący styl oraz kolorystykę wnętrza. Postawiłam na naturalne kolory i materiały i na styl rustykalny, jakże popularny w dzisiejszych czasach.

Drewniane elementy w nowym mieszkaniu

owalne rozety ozdobne drewnianeObecnie kupując mieszkanie często trafiamy na niedużą przestrzeń, którą trzeba zagospodarować w taki sposób, żeby była ona jak najbardziej funkcjonalna i powiększona optycznie. Dlatego w takich niedużych mieszkaniach najlepiej sprawdzają się jasne kolory, wizualnie powiększające przestrzeń. Ja w swoim nowym mieszkaniu postawiłam na jasną i zarazem naturalną kolorystykę, a jak chodzi o materiały to dominuje w niej drewno. Kupiłam piękne, drewniane meble w jasnym odcieniu, a także różnego rodzaju dodatki w stylu rustykalnym. Najbardziej podobają mi się owalne rozety ozdobne drewniane, które powiesiłam nad sofą w salonie. Rozety te wykonała dla mnie moja znajoma, która jest artystką rzeźbiącą w drewnie właśnie. Okazuje się, że rozety w ostatnich latach mocno zyskują na popularności, stając się często wybieraną dekoracją do różnych pomieszczeń. Rozety, odpowiednio zaimpregnowane, mogą być nie tylko ozdobą we wnętrzach domów, ale też na zewnątrz, na przykład na tarasach. Często takie rozety umieszcza się w balustradach, jako ich dekoracyjnym element. Rozety mogą też zdobić drewniane łóżka czy inne elementy dekoracyjnych mebli wykonanych z drewna. Kiedyś rozety dominowały w kościołach, jako jedna z najbardziej charakterystycznych dekoracji. Obecnie przenoszą się one do naszego życia codziennego, podbijając serca coraz większej ilości amatorów naturalnych dekoracji do domów. Drewno od jakiegoś czasu jest bardzo pożądanym materiałem w różnych dziedzinach naszego życia.

Jednym z najbardziej popularnych i cenionych materiałów, wykorzystywanych w różnych branżach, jest oczywiście drewno. Od jakiegoś czasu na nowo podbija ono wnętrza naszych domów. Z drewna tworzy się nie tylko meble, ale też różnego rodzaju dekoracje, włącznie z tymi, które wieszamy na ścianach. Pośród tych licznych ozdób na szczególną uwagę zasługują rozety drewniane, które umieszcza się w różnych pomieszczeniach. Rozety mogą mieć różne wielkości i wzory, maluje się też je na różne kolory.