Wymiana drzwi wewnętrznych bądź zewnętrznych to zawsze nie lada wyzwanie. W większości domów, w których planuje się wymianę zrobione są już wykończenia wnętrz. Gładzie gipsowe, ścianki działowe czy panele ścienne – to wszystko sprawia, że wymianę drzwi trzeba odpowiednio zaplanować. Chodzi o zamontowane już ościeżnice, które trzeba wykorzystać, żeby nie uszkodzić w żaden sposób wykończeń ścian. Jest bardzo łatwe rozwiązanie. Wystarczy zamówić drzwi na wymiar, które będą dopasowane do starych ościeżnic.

Łatwy montaż wymierzonych drzwi

drzwi na wymiar w ŁodziZaletą takiego rozwiązania na pewno jest to, że wymierzone drzwi można zamontować w kilka minut. Tak naprawdę wystarczy je jedynie założyć na zawiasy i praca skończona. Oczywiście największą pracą będzie ich przygotowanie, ale tym zajmie się zakład stolarski, w którym je zamówimy. Plusem drzwi na wymiar jest też to, że nic nie ogranicza nas w wyborze ich wyglądu i materiału z jakiego będą wykonane. Będą przecież zrobione na zamówienie, a więc nie trzeba się w żaden sposób ograniczać. Wszystko jest kwestią ceny. Wiadomo, że drzwi wewnętrzne na wymiar w Łodzi kosztują więcej, aniżeli gotowe drzwi z budowlanego supermarketu. Przy czym za tą cenę otrzymujemy gotowy produkt, którego jakość będzie o wiele większa od gotowych drzwi z marketu. Wymiana drzwi w domu jest inwestycją, na którą nie powinno się żałować pieniędzy. Ponieważ drzwi wymienia się raz na kilkanaście lat. Jeśli zamówimy drzwi na wymiar wykonane z trwałego i solidnego drzewa to mamy pewność, że przez kolejną dekadę nie będzie się z nimi nic złego działo. Jeśli ktoś ma w domu ościeżnice i futryny, których nie chce w żaden sposób wymieniać to jedynym rozwiązaniem jest zamówienie drzwi przygotowanych pod konkretne wymiary. Zakłady stolarskie działają w większości przypadków w ten sam sposób. Najpierw przyjeżdżają wszystko wymierzyć, potem kalkulują cenę a na koniec wszystko przygotowują. W zależności od ilości zamówionych drzwi czas realizacji zamówienia to kilka tygodni. Potem następuje montaż, który trwa bardzo krótko.

Wymienienie starych drzwi na nowe jest bardzo proste. Nawet jeśli mamy ościeżnice i futryny, których nie chcemy ruszać ani likwidować. Wystarczy zamówić drzwi na wymiar, które będą idealnie wymierzone do zawiasów, które już są w futrynach. Przygotowanie zamówionych drzwi trwa kilka tygodni. Zamówienie drzwi pozwala na dowolny wybór wzoru oraz materiału, z którego będą zrobione. Przy montażu drzwi pasują idealnie do futryn, pod które zostały przygotowane. Taka inwestycja to już zakup na wiele długich lat.

 

Kategorie: Dom i Ogród