Niezależnie od konkretnego modelu, kamery sportowe GoPro pozostawały najpopularniejszym urządzeniem do rejestrowania nagrań, gdyż były one jednymi z najbardziej wytrzymałych, a jednocześnie bardzo budżetowych kamer będących w sprzedaży. Stosowano je niemal w każdej dyscyplinie pozwalającej na używanie kamery, od airsoftu, przez wspinaczkę, po rajdy offroadowe na motocyklach terenowych. Nic więc dziwnego iż w sprzedaży szybko pojawiło się mnóstwo akcesoriów i dodatków do owych kamer.

Dodatkowe wyposażenie do kamer sportowych

oryginalne akcesoria do goproNiestety, równie szybko okazało się iż wiele z dodatków, będących w sprzedaży, jest produkowana przez mało znanych producentów i posiada bardzo mierną jakość. Z tego powodu, użytkownicy kamer zalecali tylko oryginalne akcesoria do GoPro, które nie dość że posiadały o wiele większą wytrzymałość, często były zwyczajnie dopasowane i mogły być zamontowane bez trudu, podczas gdy bezfirmowe akcesoria niemal zawsze sprawiały problemy, czasem będąc całkowicie niemożliwymi do użycia z powodu licznych wad fabrycznych i niedoróbek. Bodaj najbardziej przydatnym i najczęściej stosowanym dodatkiem była wzmocniona obudowa, pozwalająca na uprawianie wybranego sportu bez obawy o uszkodzenie kamery. Obudowy zawsze dopasowane były pod konkretny model kamery, z jakim miały być używane i występowały w wielu odmianach, różniących się od siebie wytrzymałością i materiałem. Najbardziej odporne były kamery ze stopów stali, które miały służyć do rejestrowania najbardziej intensywnych dyscyplin, podczas których istniało całkiem realne zagrożenie zniszczenia urządzenia. Odmiany z mocniejszego plastiku były skierowane dla mniej wymagających użytkowników, którzy mimo wszystko woleli dodatkowo zabezpieczyć urządzenie. Wszelkiego rodzaju wysięgniki i uchwyty umożliwiały montaż kamery niemal w dowolnym miejscu, od kasku sportowego po kierownicę roweru czy motocykla, choć często były stosowane również do mocowania kamery w stałej pozycji, na barierkach czy podobnych powierzchniach.

Obiektywy, natomiast, nie tylko dodatkowo chroniły najbardziej wrażliwe części kamery, ale również umożliwiały jej używanie w zanurzeniu, a w połączeniu z uszczelnionymi obudowami, pozwalały nawet na nagrywanie pod wodą, do głębokości dwudziestu metrów. Pozostałe, rzadziej wykorzystywane akcesoria, takie jak powiększone akumulatory czy przejściówki do kabli zasilających, pozwalały na ułatwienie korzystania z kamery w warunkach terenowych i często bywały przydatne w najmniej oczekiwanych momentach.