Dla kobiet, wygląd zewnętrzny jest szczególnie ważny, dlatego nie bez powodu nazywane są płcią piękną. Nie chodzi tylko o samo strojenie się, ale również o pielęgnację ciała. Na pewno zadbana skóra, gładka cera są czymś czego pragnie każda kobieta, ale nie tylko tego. Atrybutem kobiecości są też włosy, o które trzeba właściwie dbać, aby były zdrowe i mocne. Są one bardzo wrażliwe na wszelkie braki witaminowe i reagują niemalże natychmiast.

Kiedy udać się do trychologa?

polecany lekarz trychologWłosy oraz paznokcie są naturalnym tworem naszego naskórka i ciągle rosną. Żeby były mocne, miękkie i błyszczące, trzeba odpowiednio dobrać do nich pielęgnacje. Oczywiście bardzo istotna jest dieta, ponieważ jeżeli cebulki włosów od wewnątrz nie będą wystarczająco odżywione i nawilżone, to powierzchowne działanie wiele nie pomoże. Włosy do wzrostu potrzebują wielu witamin i składników mineralnych, które znajdziemy w jajkach, nabiale, siemieniu lnianym, czy warzywach. Każdemu z nas czasem wypadają włosy i najczęściej ma to miejsce w okresie jesienno – zimowym, kiedy może ono trwać do kilku tygodni. Jeżeli jednak włosy znacznie dłużej nam wypadają, to znak, że coś się dzieje nie tak w naszym organizmie i trzeba się jak najszybciej udać do lekarza. W pierwszej kolejności najlepszy będzie polecany lekarz trycholog, który zawodowo zajmuje się włosami i wszelkimi chorobami skóry głowy. Głównie przychodzą do niego pacjenci z problemem nadmiernego wypadania włosów. U trychologa pacjenci mają wykonywane badanie specjalną kamerą, która posiada możliwość wielokrotnego powiększenia z zachowaniem dużej ostrości. Dzięki niej, lekarz może dokładnie obejrzeć skórę głowy z bliska i ocenić co jest przyczyną zaistniałej sytuacji, z którą się boryka przybyła osoba. Badanie trychologiczne jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Trwa zaledwie kilka minut i daje całościowy obraz problemu, więc już p jednej wizycie lekarz może postawić właściwą diagnozę i zacząć leczenie. Wizyta w gabinecie trychologicznym nie jest refundowana więc trzeba za nią zapłacić z własnej kieszeni.

Jeżeli każdego dnia obserwujemy na szczotce sporo włosów całych i połamanych, to jest to niepokojąca sytuacja, która zlekceważona może doprowadzić nawet do trwałego wyłysienia. Dla kobiet to szczególnie duży problem, gdyż każda chce mieć piękne i gęste włosy, a ich utrata jest swoistego rodzaju tragedią. Bywa, że wypadanie włosów jest spowodowane poważniejszym problemem, który wymaga nawet przeszczepu skóry. Jedno jest pewne, że należy zbyt długo czekać z wizytą u lekarza.