Z całą pewnością zdecydowana większość osób doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że przed wybudowaniem każdego budynku, konieczne jest zaprojektowanie i wykonanie odpowiednio trwałych fundamentów. Utarło się nawet stwierdzenie, że fundament budynku odpowiada za jego stabilność i wytrzymałość. Stwierdzenie to jest w bardzo dużym stopniu prawdziwe, ponieważ to od fundamentów będzie zależało osadzenie budynku na terenie, na którym jest wybudowany.

Metody izolacji fundamentów

jakie środki do izolacji fundamentówChociaż większość osób wie, że nie ma budynku bez fundamentów, już zdecydowanie mniejsze grono ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że każdy fundament należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć przed oddziaływaniem wilgoci. Fundamenty wylewane są w gruncie. Każdy grunt charakteryzuje się zmienną wilgotnością, w zależności od położenia, pory roku, a także warunków atmosferycznych. Z tego względu konieczne jest wykonanie odpowiedniej izolacji fundamentów. Każda profesjonalna firma budowlana wie, jakie środki do izolacji fundamentów wykorzystać w przypadku konkretnej budowy. Po pierwsze, jest to zależne od typu podłoża, na którym wybudowany ma być budynek. Po drugie, bardzo ważne jest też to, gdzie w konstrukcji występować będą miejsca newralgiczne, szczególnie narażone na zawilgocenie. Bardzo często, do wykonania izolacji fundamentów wykorzystuje się różnego typu masy bitumiczne, które charakteryzują się odpowiednim składem. Bardzo ważne, by w produktach tego typu znalazły się składniki zabezpieczające konstrukcję przed wpływem wody i wilgoci z zewnątrz, ale również i takie, które zagwarantują stałe wiązanie, dzięki czemu masa będzie w sposób trwały zabezpieczała fundamenty. Czasami do izolowania fundamentów wykorzystuje się styropian, musi być to jednak styropian określonego typu, charakteryzujący się odpowiednią grubością. Już chociażby z tych względów warto kwestię wykonania izolacji fundamentów pozostawić specjalistom, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w zakresie wykonywania zadań tego właśnie typu.

Niezależnie od tego, gdzie chcemy wybudować dom, zawsze bez większego problemu powinniśmy znaleźć przynajmniej jedną firmę, która wie, w jaki sposób doradzić w zakresie izolacji fundamentów przed wilgocią. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu fundamentów nie musimy martwić się tym, że na naszych ścianach pojawi się wilgoć i wszelkiego typu następstwa, które w dłuższej perspektywie mogą zagrażać nie tylko estetyce naszego budynku, ale również jego trwałości i wytrzymałości przez lata.

Kategorie: Remonty