Jakiś czas temu postanowiłem poprawić swoją kondycję. Wcześniej prowadziłem bardzo siedzący tryb życia, jednak chciałem z tym skończyć. W czasach studenckich sporo biegałem, więc zdecydowałem się wrócić do tego sportu. Kupiłem sobie buty oraz odpowiedni strój i zacząłem regularne treningi. Bycie w tym systematycznym okazało się łatwiejsze, niż myślałem – przypomniałem sobie, jak wiele radości może dać poranny jogging. Zdałem sobie również sprawę, że powinienem lepiej zadbać o swój organizm podczas treningów.

Żelowe wkładki do sportowego obuwia

Wkładki żelowe do butówPodczas biegania ciało wywiera spory nacisk na stopy, narażając je również na liczne wstrząsy. Chociaż można tego początkowo nie odczuwać, po dłuższym czasie człowiek przekonuje się, że odpowiednie dbanie o swoje stopy podczas treningu jest niezwykle ważne. Chociaż wybrałem buty odpowiednio wyprofilowane do biegania, postanowiłem poprawić swój komfort. Kupiłem więc wkładki żelowe do butów, które okazały się bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki nim nie tylko wygodniej mi się biega, zauważyłem również poprawę stanu swoich stawów oraz kręgosłupa. Bardzo dużą zaletą takich wkładek jest to, że dopasowują się do kształtu stopy, dzięki czemu nie uwierają w żadnym miejscu. Miękki żel spełnia funkcję amortyzacji, przez co dobrze pochłania wszelkie wstrząsy, na które są narażone nasze stopy podczas chodzenia czy biegania po różnorodnych nawierzchniach. Początkowo bałem się, że taka wkładka będzie się przesuwać w bucie podczas biegania, jednak nic takiego na szczęście nie ma miejsca, wkładka cały czas pozostaje na swoim miejscu. Tak bardzo spodobała mi się wygoda moich sportowych butów, że postanowiłem kupić żelowe wkładki również do obuwia, którego używam na co dzień. Różnica w komforcie ich noszenia jest bardzo duża, jednak najważniejsze jest to, że ciężar ciała równomiernie rozkłada się na całą stopę. Dzięki temu można uniknąć przemęczenia poszczególnych części naszych stóp, co po jakimś czasie może skutkować ich bólem oraz dyskomfortem podczas chodzenia.

Po długotrwałym stosowaniu żelowych wkładek do butów zauważyłem jeszcze jedną rzecz – coraz rzadziej odczuwam ból kręgosłupa. To także jest spowodowane tym, że moje stopy przez cały czas mają odpowiednie podparcie, dzięki czemu ustawione są w prawidłowej pozycji. To pozytywnie wpływa na postawę ciała, a co za tym idzie – może niwelować bóle, które są wynikiem złego ustawienia ciała podczas wysiłku. Bardzo się cieszę, że trafiłem na wkładki wykonane z silikonu, bo dzięki nim moje buty stały się o wiele wygodniejsze.