Diet jest wiele, naprawdę. Począwszy od oczyszczającej, odchudzającej, wspomagająca budowanie masy mięśniowej, tłuszczowej. Wszystko zależy co wybierzemy, sporo ludzi stosuje również na początku dietę redukcyjna, czyli spalanie tłuszczu, a potem na siłowni budują masę i rzeźbią się. Czy dieta redukcyjna jest zdrowa? 

Dieta redukująca tłuszcz

jadłospis redukcyjnyDieta redukcyjna jest naprawdę dobrą alternatywą na spalanie tłuszczu. Polega mniej więcej na tym, że w pierwszej fazie nie jemy absolutnie żadnego pieczywa, makaronów etc, bo to sa węglowodany. Wieczorem, podczas każdych etapów tejże diety spożywamy tylko i wyłącznie produkty, białkowe, zero chleba, makaronów czy bułek. Absolutnie zabronione jest wszystko, co zawiera cukier albo mąkę. Natomiast wskazane są jajka, mięso, pikantna papryka. Jeżeli tłuszcze to tylko takie zdrowe, jak oliwa z oliwek, czy avocado albo masło orzechowe. Zdrowe i smaczne. Wysoka podaż białka jest w tym momencie bardzo istotna, ponieważ eliminując chleb musimy się przerzucić na coś co  nas zasyci podobnie jak węglowodany. Oczywiście bardzo istotne jest również to, ile jemy kalorii, czyli przykładowo na co dzień potrzebujemy 2 tysiące kalorii, ale musimy być na lekkim deficycie kalorycznym, czyli od 2 tysięcy odejmujemy 300 lub 400 kalorii i ściśle trzymamy się tego, aby suma kalorii dziennych posiłków nie przekraczała, w tym przypadku 1700 kalorii. Do tego można dorzucić aktywność fizyczna i już.  Niezwykle istotne jest właśnie, to aby przy diecie redukcyjnej mieć deficyt kaloryczny, sama zdrowa dieta nie pomoże, musimy się dobrze odżywiać ale z głową. Pamiętajmy tez, że czasami zdrowe rzeczy i produkty, mają więcej kalorii niże te, które zdrowe nie są. Dobry Jadłospis redukcyjny, powinien składać się z kilku etapów. Zaś jeżeli chodzi o dietę redukcyjną, to my powinniśmy sobie wybrać to, co jest dla nas najbardziej odpowiednie, czyli przykładowo, dieta wegetariańska, jeżeli nie lubimy mięsa, dieta wegańska jeżeli nie jemy produktów zwierzęcych, jeżeli mamy alergię na gluten, to produkty powinny być bezglutenowe w tym przypadku, dobieramy wszystko pod siebie.

Dieta spalająca tłuszcz to może zbyt mocne określenie, ale dieta redukcyjna to już coś. Dieta redukcyjna bardzo konkretnie  potrafi pozbyć się tkanki tłuszczowej, a z dodatkiem odrobiny aktywności fizycznej potrafi ładnie wyrzeźbić sylwetkę. Wszystko zależy też od tego, co jemy i jak to spożywamy. Posiłki małe, a częste sa bardzo zdrowe, zwłaszcza dla osób, które mają problem z nadciśnieniem tętniczym i które nie lubią czuć się przejedzone.