Bycie matką chrzestną nie jest łatwym zadaniem. To był dla mnie ogromny zaszczyt, ale jednocześnie bardzo trudnym zadaniem. Moi przyjaciele ostatnimi czasy poprosili mnie o to, abym została matką chrzestną ich córeczki. To było wspaniałe doświadczenie. Ceremonia była wspaniała. Jednak szczerze przyznam, nie do końca wiedziałam co powinnam dać takiemu maleństwu. Nigdy przecież nie byłam w takiej roli.

Medalik – idealny pomysł na prezent

delikatny złoty łańcuszek z medalikiem - cenaDługo się nad tym zastanawiałam. Jednak z pomocą przyszła mi moja mama. Opowiedziała mi przy okazji o tym, jak to ona została matką chrzestną. Moja mama powiedziała mi, że najbardziej odpowiedni będzie delikatny złoty łańcuszek z medalikiem – cena nie będzie zbyt wysoka, ani zbyt niska. Idealna. Jak to się mówi: W sam raz. Moi przyjaciele – rodzice mojej chrześnicy, stanowczo powiedzieli mi, że nie mogę dawać ich córeczce drogich prezentów. Stanowczo powiedzieli mi, że się obrażą, jeżeli tak zrobię. Zatem wybór prezentu był dla mnie ogromnym problemem. Dlaczego? Z jednej strony nie chciałam ich urazić, ale z drugiej strony – nie mogłam za bardzo się wykazać – jeżeli chodzi o cenę. Na szczęście mam mamę. Gdyby nie ona, z pewnością głowiłabym się z tym problemem przez bardzo długi czas. Kiedy już zdecydowałam co dam mojej przyszłej chrześnicy, przystąpiłam do wielkich poszukiwań. Obeszłam chyba z tysiąc sklepów. Nie mogłam się naprawdę zdecydować. Muszę przyznać, że nie do końca zdawałam sobie z tego sprawy, że mamy, aż tak duży wybór. Muszę dodać, że ceny były, także bardzo korzystne. Jednak po dłuższym zastanowieniu uznałam, że najlepiej będzie jeżeli po prostu będę mogła dać jej jakiś skromny, ale przepiękny łańcuszek wyprodukowany ze złota. Chciałam, żeby koniecznie był z medalikiem. Stwierdziłam, że kiedy już maleństwo dorośnie, będzie miało wspaniałą pamiątkę. Uznałam, że medalik będzie najlepszym prezentem dla dziewczynki. Zwłaszcza, że ich rodzice są bardzo wierzącymi ludźmi i oddanymi Maryi. Uważam, że w przypadku chrztu świętego najbardziej odpowiedni będzie właśnie medali. Jest to wspaniała oznaka szacunku, ale także ogromny wyraz miłości.

Sądzę, że w przypadku chrztu czy nawet Komunii Świętej, nie można dawać bardzo wygórowanych prezentów, które są bardzo drogie. W świecie etykiety – jest to po prostu nie na miejscu. Dlatego, też wydaje się, że najbardziej stosowne będzie nic innego jak właśnie prezenty związane ze chrztem świętym. Będzie to doskonała pamiątka i jednocześnie piękny upominek. Była to najlepsza decyzja jaką można było podjąć.

 

Kategorie: Moda