W asortymencie producentów, którzy przygotowali wyroby dla wyposażenia domu można znaleźć coraz więcej oryginalnych produktów. Takich, które jednocześnie gwarantują wysoką funkcjonalność i atrakcyjny wygląd. Z udziałem efektownych projektów aranżacyjnych można projektować niebanalne wnętrza, w różnych stylach. W zależności od indywidualnych upodobań mogą to być np. aranżacje klasyczne, prowansalskie, skandynawskie czy rustykalne. Coraz większą popularnością cieszą się również trendy w stylu glamour.

Rodzaje i specyfika ozdobnej sztukaterii

ozdobna sztukateria nmcAby pięknie wyeksponować meble oraz pozostałe formy wyposażenia trzeba też zadbać o kwestie wykończeniowe. Możliwości jest sporo, ale dużym zainteresowaniem cieszą się rozmaite listwy wykończeniowe. Dostępne są w sklepach w różnych opcjach – przypodłogowe, naścienne, przysufitowe. W zależności od gustu domowników, wielkości i rodzaju pomieszczenia można dobrać określone rodzaje. Najczęściej stosowane są przypodłogowe listwy MDF, ponieważ pasują niemal do każdego pomieszczenia. Białe listwy poliuretanowe wyróżniają się wysoką trwałością i odpornością na wilgoć. Można wybrać odpowiednią szerokość listwy oraz jej wzór. Ozdobna sztukateria NMC znakomicie prezentuje się w salonie lub w eleganckiej sypialni. Można dobrać interesujące projekty – z dekoracyjnym frezowaniem albo ze wzorem florystycznym. Taki sposób wykończenia stanowi często przysłowiową „kropkę nad i” w urządzanych wnętrzach. Wykończeniowe listwy są tym bardziej popularne, że montaż nie stanowi wielkiego problemu i nawet osoby niewprawione w takich pracach doskonale sobie z nimi radzą. Do oryginalnych produktów sztukateryjnych można zaliczyć listwy z możliwością oświetlenia LED, które rewelacyjnie prezentują się w nowoczesnych i klimatycznych aranżacjach. W ten sposób można bardzo ciekawie wyeksponować walory urządzanego wnętrza. Należy również wspomnieć o typowo praktycznym atucie, który ceniony jest przez wielu użytkowników – listwy przypodłogowe umożliwiają zakamuflowanie przewodów kablowych, które odkryte wyglądają bardzo nieestetycznie.

Oryginalnie i funkcjonalnie urządzone wnętrza to ogromna wygoda i satysfakcja dla właścicieli mieszkania. Biorąc pod uwagę niezwykle zróżnicowany asortyment można tworzyć wyjątkowe aranżacje, które przykuwają spojrzenie i uprzyjemniają domowy wypoczynek. Każdy wymagający klient może bez większego problemu znaleźć najbardziej odpowiednie produkty wnętrzarskie, które będą zgodne z poczuciem dobrego stylu oraz z wszystkimi potrzebami.