W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób mocno dba o jakość budynków mieszkalnych jakie się buduje. Szczególnie takie, które są odnawiane, to administracja stara się utrzymać je w jak najlepszym wyglądzie, gdyż malowanie takiego budynku to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Szczególnie mocno trzeba zadać o to, by żadne ptaki, a głównie gołębie nie siadały na parapetach, bo zabrudzają je bardzo mocno.

Kolce pomocne w odstraszaniu gołębi

kolce na ptaki na budynkiJak się okazuje gołębie są zawsze jednym z największych problemów utrzymania stanu czystości elewacji. Potrafią one siedzieć w jednym miejscu bardzo długo i zanieczyszczają wiele budynków swoimi odchodami. Dlatego też w tym celu montuje się specjalne kolce na ptaki na budynki, które mają zapobiegać siadaniu ptaków gdzieś na skrajnych miejscach. Najczęściej gołębie siadają na poddaszu i w rogach, bo zarówno one jak i inne mniejsze ptaki bez problemu mogą założyć tak swoje gniazdo. Gdy widza jednak kolce, to przy samym podchodzeniu do lądowania widzą one ostrą przeszkodę na swojej drodze i nie będą miały jak usiąść. Dlatego też wszystkie nowe budynki jakie się buduje to własnie w nich montuje się ja najwięcej takich kolców. Inwestor przecież chce by jego budynek pięknie się prezentował,a  wiec jest to jedno z najlepszych rozwiązań. Oczywiście nie da się unikać wszystkiego, lecz dzięki takim kolcom liczba ptaków bardzo mocno się zmniejsza. Jak wiadomo muszą to być specjalne kolce z certyfikatem, który potwierdza ich bezpieczeństwo, bo zakończone są one specjalnymi gumowymi nakładkami. Ptak gdy przypadkiem usiądzie na takich kolach nie może zostać zraniony, ze względu na chronione gatunki. Dlatego tez kolce są skutecznym odstraszaczem, lecz przy tym bezpiecznym dla ptaków, także ekolodzy są również spokojni, bo wiedza, ze nic złego takim ptakom się nie stanie. Kolce są na wszystkich zewnętrznych parapetach takich budynków, bo gdy ich nie ma to odchody są praktycznie na całej długości takiego budynku i z daleka wygląda to bardzo źle, wiec administracje większości osiedli w  Polsce postanowiły zainwestować w takie odstraszające kolce.

Cieszy nas, że wspólnoty mieszkaniowe tak mocno dbają o czystość swoich budynków i całego podwórza. Wtedy na spokojnie można spacerować sobie niedaleko budynków i wiemy, ze żadna nieprzyjemność z góry na ans nie spadnie od takiego ptaka. Dzięki temu zarówno nasze auta jak i ubrania będą czystsze, a same budynki będą się pięknie prezentowały i dłużej zachowają swój nowy kolor o malowaniu jakie miało miejsce.