Separatory są specjalnymi urządzeniami, które oczyszczają ścieki przed bezpośrednim wprowadzeniem ich do obiegu w sieci kanalizacyjnej. Separatory dzielimy na te, które mają za zadanie przechowywać substancje ropopochodne oraz tłuszcz, a także skrobię. Zawsze, kiedy chcemy zakupić separator do naszej działalności biznesowej, to musimy wybierać go pod kątem tego, do czego będziemy go używać. Musimy również pamiętać o tym, aby regularnie czyścić separatory, ponieważ niektóre będą szybko się zapełniać.

Jak i kiedy czyścić separatory?

czyszczenie separatorów wrocławProducenci separatorów zalecają klientom, aby czyścić je regularnie, ponieważ kiedy nie będziemy o nie dbali to może dojść do ich zapchania. Musimy również pamiętać, że nigdy nie powinniśmy podejmować się czyszczenia separatorów samodzielnie, ponieważ występują tam substancje trujące i możemy nabawić się wielu chorób albo nawet zagrozić swojemu życiu. Dobrze jest zlecić takie czynności w firmie, która oferuje profesjonalne czyszczenie separatorów Wrocław to miasto, gdzie będziemy mogli zlecić oczyszczanie separatorów ropopochodnych lub separatorów tłuszczu o dowolnej wielkości i głębokości. Firmy, które zajmują się tym profesjonalnie, posiadają specjalne pojazdy, które przystosowane są do pracy w takich warunkach. Gdy będziemy regularnie dbać o czyszczenie separatorów, to nigdy nie dojdzie do tego, że separator się przepełni i nie wyleją się z niego odpady. Najczęściej separatory powinny czyścić wszystkie firmy działające w branży gastronomicznej, gdzie ścieków jest najwięcej. Jak często powinno się czyścić separatory tłuszczu? W przypadku separatorów tłuszczu powinniśmy je oczyszczać przynajmniej raz na 2 tygodnie albo w przypadku małych lokali gastronomicznych razy w miesiącu. Natomiast w przypadku separatorów ropopochodnych tam już oczyszcza się mnie znacznie rzadziej, ponieważ dokonuje się to 3 lub 4 razy w roku. Powinniśmy również prowadzić dziennik, w którym regularnie będziemy zapisywać wszelkie terminy, w których wykonane było czyszczenie separatorów. Zawsze musiałem pamiętać o tym, iż im więcej tłuszczu będziemy produkować, to tym częściej będziemy musieli czyścić separatory.

Jeżeli nie posiadamy specjalnego dziennika, w którym notujemy wszystkie dokonane czyszczenia separatorów, to firma oferująca takie usługi powinnam go założyć. Dodatkowo profesjonalni pracownicy nie tylko wyczyszczą separator, ale także również wszystkie urządzenia, które znajdują się w środku. Dbając o regularne czyszczenie separatorów, będziemy mogli być świadomi tego, że dbamy o środowisko i nigdy nie dojdzie do awarii, która może nam zakłócić wykonywaną pracę.